PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

O Józefie Oppenheimie w Willi Oksza

Niedziela, 12 stycznia 2014 r.   Autor: Piotr Kyc

O Józefie Oppenheimie w Willi OkszaW zakopiańskiej Galerii Sztuki XX wieku, w willi Oksza odbył się kolejny wieczór górski przygotowany przez Macieja Szatkowskiego. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Muzeum Tatrzańskie w ramach cyklu „Jesień i zima w Okszy”. Głównym bohaterem był Józef Oppenheim. Przypomnijmy, że w tym sezonie pan Maciej Szatkowski przygotował już wystawę „Ruda Wanda i Opcio-zakopiańskie love story?”. Zorganizowanie kolejnego wieczoru wspomnień pod tytułem „Józef Oppenheim (1887-1946) – ratownik TOPR, fotograf, narciarz” jest wyrazem fascynacji pana Macieja tą „nietuzinkową postacią, zakopiańskim kolorowym ptakiem” jak określa „Opcia” autor ciekawej prezentacji multimedialnej. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.