PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Benefis Andrzeja Pietrasa

Sobota, 14 maja 2016 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Benefis Andrzeja PietrasaW Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej 40 lat pracy twórczej świętował z przyjaciółmi Andrzej Pietras, muzykant i aktor Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka w Bukowinie Tatrzańskiej. Powszechnie lubiany, obdarzony wyjątkową vis comicą został przywieziony czarną wołgą przez dyrektora Domu Ludowego Bartka Koszarka w towarzystwie Doroty Ząbkowskiej – przedstawiciela Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która już na scenie w imieniu ministra wręczyła Andrzejowi Pietrasowi Honorową Odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. Dorota Ząbkowska podkreśliła twórczy wkład laureata w rozwój dziedzictwa narodowego i kultury ludowej.


Stosowne dyplomy wręczyli także wójt Bukowiny Tatrzańskiej Stanisław Łukaszczyk oraz w imieniu starosty powiatu tatrzańskiego Piotra Bąka - Andrzej Pietrzyk, prezes bukowiańskiego oddziału Związku Podhalan, członek Zarządu Powiatu Tatrzańskiego. Kilkunastu muzykantów z Podhala, Beskidów oraz ze Słowacji witało jubilata i grało podczas całej uroczystości, którą uświetnili także aktor Stanisław Jaskułka, kabaret „Truteń”, zespół „Murzynek” z Bukowiny Tatrzańskiej z sołtyską Marią Kuchtą w roli solistki. Nie zabrakło prezentacji ukazującej postać Andrzeja Pietrasa i fragmenty sztuk teatralnych, w których występował, przygotowanej przez Macieja Stasińskiego. Wspomnienia i anegdoty przerywane salwami śmiechu trwały długo, życzenia składali przyjaciele, nie zabrakło także wspaniałego tortu oraz kordialnego, chóralnego „sto lat”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
    50 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.