PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Kultura

Benefis Andrzeja Pietrasa

Sobota, 14 maja 2016 r.
Autor: Małgorzata Wonuczka-Wnuk

Benefis Andrzeja PietrasaW Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej 40 lat pracy twórczej świętował z przyjaciółmi Andrzej Pietras, muzykant i aktor Amatorskiego Zespołu Teatralnego im. Józefa Pitoraka w Bukowinie Tatrzańskiej. Powszechnie lubiany, obdarzony wyjątkową vis comicą został przywieziony czarną wołgą przez dyrektora Domu Ludowego Bartka Koszarka w towarzystwie Doroty Ząbkowskiej – przedstawiciela Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, która już na scenie w imieniu ministra wręczyła Andrzejowi Pietrasowi Honorową Odznakę Zasłużony dla Kultury Polskiej. Dorota Ząbkowska podkreśliła twórczy wkład laureata w rozwój dziedzictwa narodowego i kultury ludowej.


Stosowne dyplomy wręczyli także wójt Bukowiny Tatrzańskiej Stanisław Łukaszczyk oraz w imieniu starosty powiatu tatrzańskiego Piotra Bąka - Andrzej Pietrzyk, prezes bukowiańskiego oddziału Związku Podhalan, członek Zarządu Powiatu Tatrzańskiego. Kilkunastu muzykantów z Podhala, Beskidów oraz ze Słowacji witało jubilata i grało podczas całej uroczystości, którą uświetnili także aktor Stanisław Jaskułka, kabaret „Truteń”, zespół „Murzynek” z Bukowiny Tatrzańskiej z sołtyską Marią Kuchtą w roli solistki. Nie zabrakło prezentacji ukazującej postać Andrzeja Pietrasa i fragmenty sztuk teatralnych, w których występował, przygotowanej przez Macieja Stasińskiego. Wspomnienia i anegdoty przerywane salwami śmiechu trwały długo, życzenia składali przyjaciele, nie zabrakło także wspaniałego tortu oraz kordialnego, chóralnego „sto lat”.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Okładka na zeszyt IIOkładka na zeszyt IILudowe okładka na zeszyt (A5) z brązowego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.