PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Wiadomości

"O finansach...w bibliotece"

Środa, 2 października 2013 r.
Autor: Wojciech Kubina

"O finansach...w bibliotece"Gminna Biblioteka Publiczna im. M. Ćwiżewiczowej w Bukowinie Tatrzańskiej zorganizowała uroczyste podsumowanie i zakończenie kursu "O finansach... w bibliotece - II edycja" 27 września w nowym lokalu biblioteki filialnej w Leśnicy. Projekt "O finansach… w bibliotece" jest realizowany we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.


Celem projektu było zwiększenie umiejętności korzystania z usług finansowych w tym z bankowości elektronicznej dostępnej w Internecie oraz wyposażenie w wiedzę pomocną w wyszukiwaniu informacji ekonomicznych, szczególnie przydatnych w życiu codziennym. W czasie pięciu spotkań uczestnicy kursu doskonalili swoje umiejętności w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z elektronicznych usług finansowych, obejmujących m.in. takie zagadnienia, jak: - zakładanie kont - dokonywanie przelewów przez Internet - bezpieczne korzystanie z kart i bankomatów - wybór najkorzystniejszej oferty bankowej - wpływ polityki banku centralnego na budżet domowy.

Na zakończenie przybyły osoby uczęszczające na szkolenie zarówno w bibliotece filialnej w Czarnej Górze oraz w Leśnicy, zaproszeni goście dr Wojciech Momot-koordynator z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, p. Jadwiga Bartosz – instruktor z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zakopanem oraz bibliotekarze z gminy Bukowina Tatrzańska. Kurs ukończyło 20 osób. Z-ca Dyrektora Biblioteki – Katarzyna Twardosz dokonała podsumowania szkolenia oraz podziękowała wszystkim za aktywny udział. Uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, następnie wręczono wszystkim certyfikaty odbycia kursu. Szkolenie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Sprzyjało integracji, wymianie doświadczeń i żywej dyskusji.

Po wręczeniu certyfikatów wszyscy udali się na degustację potraw przygotowanych specjalnie na uroczystość zakończenia szkolenia i podsumowania działań projektowych. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych szkoleniach. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia kursu i zdobycia certyfikatu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł
  • Grafika Folk w ramce VIGrafika Folk w ramce VIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.