PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Zaproszenia

Koncert "Góry w sercu" oraz filmowa wędrówka po górach z Karolem Wojtyłą

1–2 maja 2011 r.
Autor: AKS

Koncert "Góry w sercu" oraz filmowa wędrówka po górach z Karolem WojtyłąW Bukowinie Tatrzańskiej 1 i 2 maja: Jan Trebunia na falach radiowej Trójki z najwyższej sceny RP w dniu beatyfikacji Jana Pawła II i filmowa wędrówka po górach z Karolem Wojtyłą.


1 maja o 20.05 szykuje się uroczysta premiera tego materiału na Podhalu. To będzie koncert na plenerowej scenie Schroniska „Głodówka” w ramach comiesięcznych spotkań Muzyka z Klimatem. Jest to najwyżej położona scena w kraju (1138 m n.p.m.), z najpiękniejszą panoramą Tatr Wysokich. Trudno o lepszą lokalizację dla projektu "Góry w sercu" w dniu beatyfikacji Jana Pawła II.

Koncert będzie transmitowany na żywo przez radiową Trójkę. Został też włączony w projekt XI Wielkiej Majówki Tatrzańskiej organizowanej przez Tatrzańską Agencję Rozwoju, Promocji i Kultury w Zakopanem.

Góry w Sercu” to bardzo ciekawy eksperyment artystyczny - połączenie przełożonych na gwarę góralską tekstów Mirka Kowalika (Raz, Dwa, Trzy) oraz śpiewu Jana Trebuni-Tutki i Anny Wyrostek-Trebuni. Od pierwszych chwil muzyka wyzwala pozytywne emocje, a mądre teksty prowokują do ich przemyślenia. "Góry w sercu" są bardzo odważnym, udanym krokiem adaptacji podhalańskiego folkloru w nowej formule muzyczno-tekstowej. To jedna z najciekawszych płyt końca 2010 roku. Więcej: www.jantrebunia.pl

2 maja o 20.00 Klub Filmowy Głodówka zaprasza na specjalną projekcję dokumentu “GÓRY, KTÓRE ZRODZIŁY PAPIEŻA” w reż. Jerzego Kołodziejczyka. Film o górskim duszpasterstwie Karola Wojtyły, m.in. wspomnienia tzw. Środowiska, które chodziło z Nim po górach, i Jego metafizyczna poezja. Projekcja filmu w Sali Hotelu Bukovina. Po projekcji spotkanie z reżyserem I zaproszonymi przez niego gośćmi. Wydarzenie objął patronatem Metropolita Krakowski JE Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

 

Organizator: Schronisko Głodówka

Partnerzy:

BUKOVINA Terma Hotel Spa,

Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury,

Marga Travel


Rezerwacje biletów i noclegów - Schronisko Głodówka, Bukowina Tatrzańska, tel. 18 20 77 188, www.glodowka.com.pl, bilet 20zł

Zobacz w naszym sklepie:
  • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.