PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Zaproszenia

"Obrazki ze szczytów"

Wtorek, 3 września 2013 r.
Autor: Maciej Stasiński

"Obrazki ze szczytów"Zapraszamy na koncert "Obrazki ze szczytów" we wtorek 3 września na godzinę 20.00. Przedsięwzięcie ma na celu promocję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”, po raz piąty organizowanego przez Stowarzyszenie im. Mieczysława Karłowicza, który odbędzie się w dniach 14.09. – 21.09.2013 w Zakopanem.


Oto co na temat „Obrazków ze szczytów” napisał aranżer utworu Sebastian Perłowski:

Inspiracją oraz integralną częścią całego cyklu jest „Promenada” z „Obrazków z Wystawy” M. Mussorgskiego, ukazana notabene tak jak przez samego kompozytora – w różnych odsłonach. Podczas gdy na przedstawiciela „Potężnej Gromadki” miały wpływ akwarele Wiktora Hartmanna, dla mnie stymulacją artystyczną był nietypowy skład instrumentalny. Połączenie klasycznego kwartetu klarnetowego z etnicznym głosem, jazzową trąbką, Piazzolo’wskim „cudownym dzieckiem” jakim w muzyce współczesnej stał się akordeon oraz rozrywkowej sekcji rytmicznej spowodowało, iż idąc za przykładem wielkiego mistrza Igora Strawinskiego poddałem konfrontacji: wędrówkę po stylach muzycznych różnych epok ze współczesnymi rytmami takimi jak (bossa nova, swing, funky, etno czy blues). Chciałem by fragmenty utworów tzw. „muzyki klasycznej” stały się zalążkiem dla wypowiedzi muzycznej poszczególnych instrumentalistów, a znając charakterystykę i możliwości ich gry, pozwoliłem sobie na zderzenie swobodnej wypowiedzi jaką jest improwizacja ze szczegółowym zapisem nutowym, który realizują.

W tegorocznej edycji koncertów będziemy mogli wysłuchać wykonania:

Joanny Słowińskiej – śpiew
Sebastiana Bernatowicza – instrumenty klawiszowe
Przemka Sokoła – trąbka
Jacka Hołubowskiego – akordeon
Józefa Michalika – kontrabas
Sławomira Bernyego – instrumenty perkusyjne, perkusja

A także Cracow Clarinet Quartetu w składzie:
Michał Poniżnik
Mariusz Stępień
Marek Nemtusiak
Jakub Sztencel

Tegoroczne wydarzenia festiwalowe odbywają się pod hasłem Małopolska i wszystko gra!

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.