PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Bukowina Tatrzańska

Zaproszenia

PODSKOKI I WYKRĘTY, czyli finał „Lata w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej!

21–22 lipca 2017 r.
Autor: Marta Hankus

PODSKOKI I WYKRĘTY, czyli finał „Lata w teatrze” w Bukowinie Tatrzańskiej!Piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 11.00! Przez ostatnie dwa tygodnie Fundacja Sztuki „Jaw Dikh” wspólnie z partnerami – Bukowiańskim Centrum Kultury „Dom Ludowy”, Gminną Biblioteką Publiczną oraz Teatrem Figur Kraków realizowali warsztaty teatralne pod hasłem „Podskoki i wykręty”.


Sześć dni w tygodniu, 6 godzin dziennie grupa 40-rga dzieci uczyła się realizować swoje pomysły: tworzyć etiudy teatralne, opowiadać historie bez słów, wymyślać układy choreograficzne, projektować scenografię, kręcić filmy, śpiewać, żonglować, chodzić na szczudłach.

W efekcie tej pracy powstało niecodzienne działanie artystyczne pod hasłem „Co pan na to, panie Wonka?”

Tytuł wydarzenia wymaga krótkiego komentarza – dwa tygodnie temu uczestnicy otrzymali specjalne zaproszenia od Willego Wonki, który zamierzał w Bukowinie Tatrzańskiej otworzyć Fabrykę Czekolady. Jednak tuż przed inauguracją szpiedzy wykradli jego najlepsze pomysły, w efekcie czego Wonka całkowicie się załamał. Uznał, że nie ma już na świecie wyobraźni, nie ma pasji, nie ma prawdziwych słodyczy, a w końcu – nie ma dla kogo pracować.

Dzieci postanowiły pokazać Wonce, że – nazywając rzecz po imieniu – histeryzuje.
A piątkowy i sobotni pokaz będzie tego dowodem.
W programie:
• najsłodszy na świecie plac zabaw,
• premierowy pokaz filmu „Tajemnice Fabryki Czekolady”,
• prezentacja pracowników Fabryki,
• pokaz tańców Umpa Lassi,
• zwiedzanie linii produkcyjnej,
• etiuda teatralna „Skąd się bierze czekolada?”,
• tańce, śpiewy, opowieści.

Warsztaty zostały przeprowadzone w ramach programu „Lato w teatrze”, realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, finansowanego z środków MKiDN. W tym roku program obchodzi swoje 10-lecie. Podobne warsztaty prowadzone są w ponad 40-stu ośrodkach kultury w całej Polsce.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.