PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Kultura

Jubileuszu 75-lecia koła nr 43 Chochołów

Sobota, 18 stycznia 2014 r.
Autor: Anna Zalińska

Jubileuszu 75-lecia koła nr 43 ChochołówZarząd Koła Nr 43 Chochołów serdecznie dziękuje wszystkim Chochołowianom i parafianom, gościom, bratnim kołom za obecność na Jubileuszu 75-lecia, który odbył się dnia 24 listopada 2013 w Kościele Matki Boskiej Szczyrzyckiej u Ojców Cystersów na Gorce w Willow Springs. Jubileusz rozpoczął się Msza św. Dziękczynną w intencji założyciela a zarazem 1-szego prezesa Klubu Chochołów Ferdynanda Blazonńczyka oraz za obecny Zarząd i członków Koła.


Msza Św. była koncelebrowana przez kapelana ks. Sławomira Kurca oraz kapelana ZPPA o. Jacka Palicę. Dziękujemy kapłanom za Słowo Boże oraz za udostępnienie świątyni na nasz Jubileusz. Dziękujemy delegatom bratnich kół i pocztom sztandarowym za obecność na Mszy św. i bankiecie, gościom m. in. prezesowi ZPPA Andrzejowi Gędłek, synowej 1-szego prezesa pani Krystynie Blazonńczyk wraz z córką Kasią oraz przybyłym z New Jersey i Wisconsin. Podziękowania ślemy w stronę organisty za oprawę Mszy św. kapeli góralskiej Jana Kowalkowskiego za przygrywanie na wszystkich uroczystościach koła, Szkółce tanecznej „Chochołowianie” za wspaniały występ, taniec i śpiew. Bóg Zapłać dla wszystkich sponsorów i tych wszystkich członków, którzy włożyli wiele pracy w przygotowanie tego Jubileuszu, mediom, radiu Związku Podhalan, za nagłośnienie naszego jubileuszu.

Z góralskim podziękowaniem Bóg Zapłać od prezesa Stanisława Kruczak wraz z zarządem i członkami Koła Nr 43 Chochołów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.