PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Kultura

Opłatek koła nr 81 Bustryk

Sobota, 18 stycznia 2014 r.
Autor: Anna Zalińska

Opłatek koła nr 81 Bustryk5 stycznia 2014 r. w Domu Podhalan odbył się 8 Opłatek Koła Nr 81 Bustryk. Mimo bardzo śnieżnej pogody przybyło wielu gości - z ZG ZPPA Józef Krzystyniak (chorąży), kapelan koła ks. Paweł Komperda z rodzicami, z Ośrodka Yorkville PNA – Walter Cygan, oraz gość z Polski zastępca Sołtysa wsi Bustryk – Zofia Jarosz, z kół prezesi: Dębno Podhalańskie - Stanisław Sarna z małżonką, Zakopane – Stanisława Czarniak, Podhalanki - Maria Gocal, Odrowąż – prezes Zofia Kulawiak, Koło Nr 1 Jana Sabały - Chet Kowalkowski, Chochołów Dyr. ZG ZP Bronisława Maciusiak...


Czerwienne – Bolesław Pałka z małżonką, Kościelisko - Dyr. ZG ZP Adam Górecki i Helena Rusnak sekr. prot, Ciche Dolne Dyr. ZG ZP – Maria Madetko. Z Komitetu Edukacji ZPPA – wiceprezes Józef Bednarz z małżonką i Józef Zon – rada gospodarcza z małżonką i Komitet Imprez ZPPA. Andrzej Petuchów – prezes drużyny sportowej ”Halni”.

Anna Zalińska, przywitała gości i złożyła Noworoczne życzenia:
W Betlejem na sianku Zbawiciel się rodzi,
niech wam jak najlepiej w życiu się powodzi,
zaś w Nowym Roku o każdej godzinie,
niechaj nic, co dobre was w życiu nie minie.

Wiceprezes koła Jacek Zaliński zapodłaził, na scynście na zdrowie…

Gościnnie wystąpiła Szkółka Pieśni i Tańca przy ZG. ZPPA, która przedstawiła piękne góralskie Jasełka, muzyka: Jan Różałowski i Józef Kadłub i Leopold Kułach
Maria Madetko powiedziała okolicznościowy wiersz własnego autorstwa.

Kapelan Koła ks. Paweł Komperda modlił się nawiązując do Bożego Narodzenia, jak też za zmarłymi i żywymi członkami koła. Na zakończenie składając życzenia zebranym.
Przed obiadem połamaliśmy się Opłatkiem. Zofia Boblak wspaniale zabawiała dzieci. Przy akompaniamencie gitary najmłodsi śpiewali kolędy na przemian polskie i angielskie. Św. Mikołaj rozdawał dzieciom prezenty. Radości i dobrej zabawy nie było końca.

Składamy serdeczne podziękowanie Zofii Boblak, która wprawiała wszystkich w dobrą atmosferę. Grupa doborowych śpiewaków: Zofia Boblak (grała też na gitarze), Honorata Jarosz, Magdalena Rzadkosz, Barbara Cudzich, Wojciech i Andrzej Jarosz, Stanisław Gawlak Kubiór, Maria Gocal i Królowa ZPPA Paulina Perhon śpiewała kolędy przy muzyce góralskiej, jak też przy gitarze.

Wszyscy goście na sali włączyli się w śpiewanie kolęd. Muzyka w składzie: Władysław Dziadkowiec, Jacek Dziadkowiec, Jan Stopka, Maria i Jan Marusarz.

Pracowali i sponsorowali: Janina Laya, Maria i Janusz Cikowski, Maria i Julek Molek, Iza i Jacek Zaliński, Anna i Stanisław Petuchów, Czesława i Kazimierz Leja, Barbara i Jan Cudzich.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich przybyłych na Opłatek, „Szkółce” dzieciom i rodzicom, kier. Katarzynie Kalata, i inst. Bożenie Mąka i Stanisławowi Gawlak Kubiór,  muzykantom, zarządowi koła i sponsorom składam serdeczne Bóg Zapłać Anna Zalińska.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
    50 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.