PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Chicago

Wiadomości

Odpust kościeliscański 2015

Środa, 16 września 2015 r.
Autor: Janusz Nowak

Odpust kościeliscański 20156 września 2015 roku odbył się już kolejny Odpust Kościeliscański w Slovenian Catholic Mission, w miejscowości Lemont. Dopisała piękna pogoda. Tym, którzy zawitali do nas i spędzili z nami cały dzień składamy staropolskie Bóg zapłać. Odpust rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą, którą celebrował ks. Stanisław Czarnecki z Parafii św. Williama w Chicago. Bardzo dużo osób wzięło udział we wspólnej modlitwie, co przypomniało nam kapliczki Polskie, gdzie często się modlono się w taki sposób na świeżym powietrzu z panoramą na Tatry. Składamy podziękowania bratnim kołom, które zawitały do nas ze sztandarami. Były to: Koło Dzianisz, Koło Chochołów, Koło Bustryk, Koło Odroważ, koło Zakopane, Koło Floryda.


A także rajdowcom z grupy motorowej Hajlanderzy, Panu Zdzisławowi Doruli- wiceprezesowi do spraw kultury, Królowej Podhala - Teresie Skupień, Pani Annie Zalinskiej i Panu Edwardowi Helegda za piękne zdjęcia. Po mszy św. Prezes Janusz Nowak wraz z Wice - Prezeską Anna Stopką Kurtyka serdecznie przywitali wszystkich gości i zapowiedzieli program całego dnia odpustu. Zabawę zaczęliśmy od konkursu" Bieg na ochotnika", w którym mogli zmierzyć się i młodsi, i starsi. Zwycięzcy zostali uhonorowani pięknymi pucharami i gromkimi oklaskami. Następnym punktem odpustu był występ młodszych i starszych zespolanów „Mali Kościeliscanie”, i „Kościeliscanie", którzy tym razem zjednoczyli swe siły i wystąpili razem.

Składamy serdeczne podziękowania dzieciom i młodzieży za ich ciężką pracę włożoną  podczas występów i prób. Dziękujemy również wszystkim osobom, które przyczyniły się do występu a zwłaszcza instruktorom Adamowi Góreckiemu, Annie Stopka- Kurtyka i Danusi Nowak oraz rodzicom za pomoc. Podczas odpustu zaprezentowano program artystyczny Zespołu „Wanta”. Tym razem mieliśmy okazję podziwiać ich zabawny występ ‘’Wancianki", który rozbawił nas do łez…

Składamy podziękowania Kapeli Góralskiej w składzie: Gienek Leśnicki, Zdzisław Leśnicki, Jasiek Marusarz, Sebastian Zaborski, Krzysztof Koenig, Andrzej Szymczyk. Bóg im wielkie zapłać! Duże podziękowania dla Zespołu „Milenium”, który świetnie bawił ludzi, aż do samego zachodu słońca.

Jedną z atrakcji odpustu była bogata loteria fantowa, gdzie można było wygrać bardzo wiele cennych nagród.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę Załogi Kuchni, a zwłaszcza Szefowej Stanisławy Mniszak. Stanęli oni na wysokości zadania i dali z siebie wszystko, aby zaspokoić wszystkich podniebienia.

Dzieci mogły się bawić z „Klaunem”, który przygotował dla nich wiele konkursów i rozgrywek, a także był przygotowany jumper, na którym mogły się wyszaleć.
Niezwykłą atrakcją i dużą niespodzianką dla wszystkich była banderia konna podhalańskich górali, którzy zawitali do nas ze śpiewem. Serdecznie dziękujemy: Andrzej Skik, Robert Skik, Stanisław Bobak, Władysław Zubek Biela, Władysław Król, Wojciech Jarosz-Rejniorz, Andrzej Nędza, Zygmunt Nieradka, Robert Plewa.

Uroczystość nie miała by miejsca, gdyby nie przychylność sponsorów, którym z całego serca chcieliśmy podziękować. Duże ukłony kierujemy również w stronę ludzi z Kościeliska i Zarządu Koła za okazaną pomoc, dobre serce i zaangażowanie w przygotowaniach do naszej uroczystości. Był to bardzo udany Odpust. Jak zawsze ludzie nas nie zawiedli i przyszli całymi rodzinami. Jeszce raz dziękujemy wszystkim , którzy pomogli, bawili się z nami, byli razem z nami w tym uroczystym dniu.

Wielkie Bóg zapłać naszym Sponsorom: Józef Nowak JSN, Ted’s Jewlery, Karolina i Gienek Lesnicki, Janosik Banquets, Palos Hills Deli, Eurpean Chalet, Wróbel Assocated, Danuta i Janusz Nowak, Racine Bakery, Olimpia Bakery, Jan Mikos, Stanisława Skupień, Anna i Wojciech Krzeptowski, Beata i Andrzej Szczepaniak, Westside Machine Co., Lowell Foods, Ligas-Bulding Materials, Irena Hair Salon, Wojciech Jędrol, Bartek Gąsienica Byrcyn, Krystyna Jewlers, Celina Deli, Elżbieta Czaplejewicz, Iwona Fudala, Helena i Marcin Bachleda, Anna i Andrzej Zych „Ptoś”,Kinga i Stanisław Stanek, Gentle Touch Dentistry, Mostly Flowers, Burbank Deli, Joe and Frank Deli, Anetta Hair Studio, W.A.Jewelers, Bernadetta Szczęch-Remax, Andrzej Styrczula, Shop and Save Market, Amta Trawel, Marzena Leja, Dunajec Bakery, Katarzyna Król, New Image Limo Service, BXH Construction INC, Maria Bukowska, Małgorzata Twaróg, Krystyna i Władysław Kania, Danuta Zubek, Dorota Kawula, Ewa i Jan Gubała, Maria Krzeptowska, Lassak Deli, Krystyna Pitoń, Komputery Naprawa, PNC Bank-Mariola Sieczka, A.B.M Construction, Zofia i Jan Kopiuski, Radio ‘’Na Góralską Nute’’,Radio 1490 Łucja Śliwa, Anna Zalinska, Radio ZPPA-Wojciech Dorula, Tygodnik Podhalański, Magazyn Express.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim gościom i już zapraszamy na przyszłoroczny Odpust.

Prezes: Janusz Nowak wraz z zarządem Koła nr 54 Kościelisko.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.