PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Czarna Góra

Zaproszenia

Festyn Czarnogórski

Niedziela, 24 lipca 2011 r.
Autor: AKS

Festyn Czarnogórski24 lipca w ramach X Tatrzańskich Wici na terenie Ośrodka Narciarskiego "Czarna Góra Koziniec" odbędzie się „Festyn Czarnogórski”.


24 lipca 2011 na terenie stacji narciarskiej Czarna Góra - Koziniec odbędzie się X Festyn Czarnogórski.

Organizatorami są Szkoła Podstawowa nr 2, Sołtys Wsi Czarna Góra i spółka "Koziniec". Jest to festyn rodzinny z atrakcjami zapowiedzianymi na plakatach, ale też pomiędzy nimi będzie szereg niespodzianek, konkursów, pokaz strażackich umiejętności, przeciąganie liny, a nawet bieg przełajowy. Jak co roku wystąpią zespoły regionalne i niepowtarzalny góralski kabaret "Truteń".

Z myślą o Ceprach przygotowano konkurs gwarowy, który zawsze wyzwala wiele wesołości. W tym roku festyn znalazł się po raz pierwszy w kalendarzu "Tatrzańskich Wici", a o godzinie 18.00 okolicznościową Watrę zapali Andrzej Gąsienica Makowski - Starosta Tatrzański.

Jest to impreza non profit, a ewentualny dochód organizatorzy chcą przeznaczyć na wyposażenie w sprzęt sali gimnastycznej szkoły i remont zabytkowej kapliczki "Przy Tuzu".

 

Festyn Czarnogórski
24 lipca 2011

14:00 rozpoczęcie i przywitanie wszystkich obecnych
14:30 występ zespołu „Czardasz” z Niedzicy
15:15 bieg przełajowy
15:30 występ kapeli folkowej „Tatrachord”
16:15 konkurs gwarowy dla „ceprów”
16:45 występ zespołu „Cepelia - Podhale Grupa Spiska” z Jurgowa
17:30 rozstrzygniecie biegu przełajowego
17:45 konkurs - przeciąganie liny
18:00 występ zespołów muzycznych dance, z czołówki top listy Viva, „Tocci Variacci”, „Groovebusterz”, „Borys”
21:00 występ kabaretu góralskiego „Truteń”
22:00 zabawa taneczna do białego rana przy muzyce „Luz Blues” (muzyka biesiadna) z Bukowiny Tatrzańskiej.

W czasie trwania festynu loteria fantowa, grill, zjeżdżalnie, wata cukrowa, popcorn, atrakcje dla maluchów, starszych i tych najstarszych. Czyli dla każdego coś dobrego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska IISpinka góralska IIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym z szarotką w kolorze złotym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    290 zł
  • Ludowe etui na tablet VILudowe etui na tablet VILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.