PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Czarny Duanajec

Zaproszenia

Dzień Dziecka ze Sztuką Walki Jiu–Jitsu

Niedziela, 7 czerwca 2015 r.
Autor: Urząd Gminy w Czarnym Dunajcu

Dzień Dziecka ze Sztuką Walki Jiu–Jitsu7 czerwca w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec (w budynku remizy OSP) odbędzie się turniej Jiu – Jitsu z okazji Dnia Dziecka pn. „Dzień Dziecka ze Sztuką Walki Jiu – Jitsu o Puchar Wójta Gminy Czarny Dunajec” organizowany przez Podhalańską Akademię Sztuk Walk Jiu - Jitsu EdArt przy współpracy Gminy Czarny Dunajec i Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec.


W turnieju mogą wziąć udział dzieci uprawiające Jiu – Jiitsu. Z głoszenia w dniu zawodów. Rozpoczęcie o godz. 10.30.

Organizatorzy zapraszają także wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czym jest Jiu – Jitsu.

Celem turnieju jest propagowanie aktywnego wypoczynku, sportowej rywalizacji z poszanowanie zasady fair – play oraz Jiu – Jitsu, popularnej sztuki walki.

Jiu - Jitsu w tłumaczeniu to łagodna miękka sztuka walk. Jej prekursorem był lekarz z Nagasaki Akyama. Szacuje się że Jiu - Jitsu powstało w XIII wieku. W Polsce Jiu - Jitsu rozpropagował Krzysztof Kondratowicz jak również był założycielem szkoły Goshin Ryu, w której naucza się samoobrony również przed napastnikami uzbrojonymi. Goshin Ryu jest stylem wszechstronnym, który z powodzeniem mogą ćwiczyć dzieci, młodzież, dorośli. Umożliwia podniesienie sprawności ruchowej, jak również skutecznej samoobrony. Wiele technik ma zastosowanie w służbach mundurowych.

Polskie Centrum Jiu-Jitsu Goshin Ryu na dzień dzisiejszy jest największą w Polsce organizacją o zasięgu międzynarodowym, która zrzesza wiele sekcji i klubów.

Jiu-Jitsu Goshin Ryu na Podhale trafiło za sprawą sensei Marcina Kołodzieja, który naucza stylu do dnia dzisiejszego w Nowym Targu. Największę szkołą Jiu - Jitsu Goshin Ryu na Podhalu jest "Podhalańska Akademia Sztuk Walk Jiu-Jitsu EdArt" którą prowadzi uczeń senesi Marcina Kołodzieja - sensei Artur Szpałek.

W ramach zajęć adepci oprócz treningów biorą udział w turniejach, zawodach, stażach,seminariach, obozach jak również zdają egzaminy na stronie uczniowskie i mistrzowskie. Pierwsza zasada Jiu - Jitsu mówi " Ustąp aby zwyciężyć".

Sponsorem nagród w turnieju jest Gmina Czarny Dunajec, Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec oraz Hotel & Spa Bachledówka.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Okładka na zeszyt IIIOkładka na zeszyt IIILudowe okładka na zeszyt (A5) z jasno szarego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość...
    30 zł
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.