PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Czarny Dunajec

Kultura

Muzyczne spotkanie w dzień św. Cecylii

Sobota, 26 listopada 2011 r.
Autor: ks. Wojciech Strzelecki sdb

Muzyczne spotkanie w dzień św. CecyliiBogu niech będą dzięki za muzyczne spotkanie w dzień św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, które odbyło się w jej liturgiczne wspomnienie 22 listopada w kościele pw. Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu. Dzięki poparciu proboszcza ks. Krzysztofa Kocota po raz pierwszy Cecylka została zorganizowana w murach kościoła.


Pierwsze dziękczynienie zostało złożone podczas Mszy św. o 17.00, a następnie podczas koncertu przygotowanego przez salezjanów i młodzież licealną. Spotkanie uświetnili następujący goście: Chór Sancta Trinitas z Czarnego Dunajca pod dyrekcją Bartłomieja Rutkowskigo wykonując pieśni: Boże Miłości, Oddany Maryi, Tarczo Obronna, Alleluja Chwalcie Pana, zespół Cantare z Ratułowa pod kierownictwem pani Iwony Kosakowskiej z utworami Bóg dał czas i Chwalcie Pana niebios, zespół liceum salezjańskiego z Czarnego Dunajca, który zachęcił wszystkich do wspólnego śpiewu Nad Tatrami, Jesce nigdy Matko miyło i Hej tam spod Tater, Ali Al-Ani były wychowanek salezjański Modlitwa (Breakout) oraz O niebo lepiej. Organista Marek Dzięgiel wykonał dwa utwory Jana Sebastiana Bacha wprowadzając podniosły charakter chwili: Preludium i Fugę B-dur oraz Chorał - Herr Christ, der einge Gottes-Sohn.

Gośćmi specjalnymi byli: klawiszowiec Leszek Wadowski z Rudy Śląskiej, akompaniujący do wszystkich wspólnych śpiewów oraz Jan Budziaszek towarzyszący grą na instrumentach perkusyjnych oraz dzielący się swoimi myślami odnośnie życia wiarą.

Motywem przewodnim było dziękczynienie - Deo gratias – za życie od poczęcia do samej naturalnej śmierci (w tym miejscu zostali wspomnieni niedawno zmarli uczniowie liceum salezjańskiego Krystian i Stasiu), za osobę bł. Jana Pawła II, za Maryję Wspomożycielkę oraz za Jezusa Chrystusa pozostającego w Eucharystii. Koncert zakończono modlitwą o pokój oraz Bożym błogosławieństwem ks. Proboszcza.

Nagłośnienie zostało udostępnione przez Gminny Ośrodek Kultury w Czarnym Dunajcu, a oświetlenie i oprawę obrazu zorganizowali uczniowie PSLO. Ciepły i przyjazny klimat, jaki udało się wytworzyć trudno opisać, ale na pewno oddają zdjęcia. Całość zaanimował salezjanin - ks. Wojciech Strzelecki – dyrektor Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Czarnym Dunajcu. Wspólny śpiew oraz pieśni wykonywane przez artystów pozwoliły wytrwać do końca sporej grupie słuchaczy. Na koniec wszyscy artyści i goście zostali ugoszczeni poczęstunkiem przez Radę Rodziców PSLO oraz obdarowani pamiątkowymi dyplomami.

Dziękuję wszystkim.


Deo gratias

Deo gratias za jawę i sny
Deo gratias za uśmiech i łzy
Deo gratias za życie i śmierć
Deo gratias. Amen

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży VAniołek duży VAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.