PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Czerwienne

Zaproszenia

I Memoriał im. Legionistów Podhalańskich

7–8 marca 2019 r.
Autor: Maciej Stasiński

I Memoriał im. Legionistów PodhalańskichI Memoriał im. Legionistów Podhalańskich w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Memoriał upamiętnia kilkuset Ochotników z terenu Podhala, którzy wstąpili do Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego. Pamięć o ich poświęceniu i czynie zbrojnym, służącym odzyskaniu przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów, jest chlubą i dumą mieszkańców Podhala i wszystkich Polaków.


Jest to narciarska impreza rekreacyjno-sportowa, zjazd – slalom po trasie dostosowanej do wieku uczestnika, rozgrywany w siedmiu kategoriach wiekowych.  Memoriał zostanie przeprowadzony w dniach: 7-8.03.2019 r. w Czerwiennem, Stacja Narciarska CzerwienneSki. Bezpieczeństwo w trakcie zawodów zapewni dyżur lekarski, stacjonowanie karetki pogotowia oraz obecność ratowników TOPR.

Dzień pierwszy – 7.03.2019 r. 
Godz. 8.00 - 9.00 Stacja Narciarska CzerwienneSki – rejestracja i wydawanie numerów startowych 
Godz. 9.15 Uroczyste otwarcie I Memoriału im. Legionistów Podhalańskich 
Godz. 9.30 Rozpoczęcie zawodów i start w poszczególnych kategoriach, począwszy od 
najmłodszych 
Godz. 13.45 Rozdanie dyplomów oraz nagród dla najlepszych uczestników zawodów. 
 
Dzień drugi – 8.03. 2019r. 
Godz. 8.00 - 9.00 Stacja Narciarska CzerwienneSki – rejestracja i wydawanie numerów startowych 
Godz. 9.15 Rozpoczęcie drugiego dnia zawodów i start w poszczególnych kategoriach począwszy od 
najmłodszych 
Godz. 13.30 Start grupy Polityków 
Godz. 14.15 Rozdanie dyplomów oraz nagród dla najlepszych uczestników zawodów.
REGULAMIN I Memoriału im. Legionistów Podhalańskich
 
1. W Memoriale biorą udział dzieci i młodzież z terenu Małopolski, w czterech kategoriach wiekowych, oraz osoby z niepełnosprawnością, dorośli i politycy.
2. Zawody w slalomie gigancie będą rozgrywane przez dwa dni, łącznie w siedmiu kategoriach:
Dzień pierwszy – 7.03. 2019r.
1) Dzieci ze szkół podstawowych klasy I-III: A. Dziewczynki B. Chłopcy 2) Dzieci ze szkół podstawowych klasy IV-VI A. Dziewczynki B. Chłopcy 3) Osoby z niepełnosprawnością NA. Zawodnicy jeżdżący na siedząco mono-ski NB. Zawodnicy jeżdżący na stojąco NC. Zawodnicy niewidomi i niedowidzący startujący z przewodnikiem
Dzień drugi – 8.03. 2019r.
 
4) Młodzież klas VII - VIII i młodzież gimnazjalna: A. Dziewczęta B. Chłopcy 5) Młodzież ponadgimnazjalna: A. Dziewczęta B. Chłopcy 6) Dorośli: A. Kobiety B. Mężczyźni 7) Politycy: A. Kobiety B. Mężczyźni
 
3. Szkoły (kategorie 1-2 AB, 4-5 AB), których uczniowie zgłoszą chęć uczestnictwa w Memoriale, oraz dorośli (kategoria 6 AB) zobowiązani są podać nazwiska uczestników zawodów do wiadomości organizatorów do dnia 04.03.2019 roku. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony www.pifsport.pl. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres:  pifsport@interia.pl.
4. Osoby niepełnosprawne (kategoria 3NA, 3NB, 3NC) celem zgłoszenia chęci uczestnictwa w I Memoriale zobowiązane są wypełnić kartę zgłoszenia dostępną na stronie www.Anna-Paluch.eu i przesłać ją do organizatorów do dnia 04.03.2019 roku na adres: anna.paluch.sejm@gmail.com.
5. Politycy (kategoria 7 AB) celem zgłoszenia chęci uczestnictwa w I Memoriale zobowiązani są wypełnić kartę zgłoszenia dostępną na stronie www.Anna-Paluch.eu  i przesłać ją do organizatorów do dnia 04.03.2019 roku na adres: anna.paluch.sejm@gmail.com.
6. Zgłoszenia uczestników Memoriału są rejestrowane do osiągnięcia limitu 120 uczestników w każdym dniu zawodów, decyduje kolejność zgłoszeń.
7. Każda szkoła może zgłosić najwyżej 15 zawodników startujących w Memoriale.
8. Uczestnicy przyjeżdżają na miejsce zawodów – Stacja Narciarska CzerwienneSki na koszt własny.
9. Uczestnicy rejestrują swój udział w dniu zawodów od godziny 8.00 do 9.00 w biurze zawodów.
10. Każdy uczestnik otrzymuje przy rejestracji numer startowy, który po zakończonych zwodach należy oddać w biurze zawodów (kara za zgubiony lub zniszczony numer startowy wynosi 30 zł).
11. Organizatorzy zapewniają dyplomy uczestnictwa dla wszystkich uczestników oraz medale i statuetki dla trzech pierwszych zawodników z każdej grupy wiekowej.
12. Ze względu na bezpieczeństwo start zawodników odbywa się obowiązkowo w kaskach ochronnych.
13. Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za wypadki nie wynikłe z winy organizatora.
14. Organizatorzy podczas otwarcia poinformują o rozgrywaniu jednego lub dwóch przejazdów. Liczba przejazdów jest uzależniona od ilości uczestników oraz warunków śniegowych i atmosferycznych.
15. W kategoriach 3NA, 3NB, 3NC czas uzyskany przez zawodników będzie przeliczany zgodnie z zasadami Polskiego Związku Sportu Osób Niepełnosprawnych „START”.
16. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatora.
Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    8 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.