PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Frydman

Zaproszenia

Zaproszenie na regaty

18–19 czerwca 2011 r.
Autor: KS Wiaterni

Zaproszenie na regatyKlub Sportowy Wiaterni Nowy Targ 18 i 19 czerwca zaprasza wszystkich sympatyków i kibiców żeglarstwa regatowego do Frydmana nad Jezioro Czorsztyńskie. Odbędą się tam równolegle dwie największe żeglarskie imprezy sportowe, jakie będą rozegrane w tym sezonie na Podhalu.


Pierwszą z nich będą Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Powiatu Nowotarskiego w klasach: Optimist A, B, Cadet, Europa, 420, Laser 4,7. Atrakcją tych regat będzie możliwość obserwowania po raz pierwszy na tym akwenie ścigających się załóg dwuosobowych. Miejscem zawodów będzie przystań firmy „Stasia” oraz KS Wiaterni we Frydmanie. Otwarcie regat odbędzie się o godz. 11.00 natomiast start do pierwszego wyścigu regat w dniu 18.06.2011 r. nastąpi  o godz. 11.30. Uroczyste zakończenie (wręczenie pucharów, dyplomów, upominków) będzie miało miejsce na scenie plenerowej obok boiska ZOR Frydman w niedziele o 15.30.

Równolegle (na osobnej trasie) zostaną rozegrane pod Patronatem Narodowego Stowarzyszenia Klasy Optimist Regaty Główne programu NIVEA Błękitne Żagle. NIVEA Błękitne Żagle to prekursorskie i unikalne przedsięwzięcie w skali światowej. Program skierowany jest do najmłodszych żeglarzy w wieku do 11 lat. Obejmuje on w tym roku 35 klubów żeglarskich, które otrzymują wsparcie finansowe oraz sprzęt sportowy. Program opiekuje się także kadrą narodową polskich Optimiściarzy - NIVEA Team Poland, która z sukcesami reprezentuje nasz kraj we wszystkich międzynarodowych zawodach najwyższej rangi sportowej. Główną ideą programu NIVEA Błękitne Żagle jest promowanie żeglarstwa, jako sposobu na aktywny wypoczynek dzieci i ich rodzin. Nacisk położony jest też na aspekt edukacyjny akcji, czyli wychowywanie dzieci poprzez sport, stymulujące ich prawidłowy rozwój psychofizyczny. Zawody te rozpoczną się od wyścigu o Błękitną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego. W trakcie regat  na przystani odbędą się zawody łucznicze, turniej piłki nożnej oraz inne przygotowane przez organizatora atrakcje dla najmłodzszych.

Klub Sportowy Wiaterni serdecznie zaprasza do kibicowania naszym zawodnikom wspieranym przez ZEW Niedzica S.A. i Enion Tauron, których liczna kadra będzie uczestniczyła w obydwu imprezach.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk na lodówkę IVMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek "Ogródek 3"Wisiorek, z sukna, filcu i cekin. Średnica zawieszki 6 cm. Obw. 70 cm.
    30 zł
  • Obraz olejny Folk IIObraz olejny Folk IIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    300 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.