PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Głodówka

Zaproszenia

Tatrzańska Zadumka na Głodówce

10–12 listopada 2011 r.
Autor: AKS

Tatrzańska Zadumka na GłodówceGusła, zjawy, topielce i Nosferatu w niemych horrorach filmowych z muzyką na żywo, elektroakustyczna piosenka literacka – czyli jesienna zadumka w scenerii najpiękniejszej panoramy Tatr – od czwartku do soboty (10-12.11) w Schronisku Głodówka w Bukowinie Tatrzańskiej.


Od roku 1926 w Bukowinie Tatrzańskiej zaczęło działać nieme kino. Był to aparat filmowy na korbę. Objazdowe kino wyświetlało również filmy w miejscowościach powiatów: nowotarskiego, nowosądeckiego, suskiego, wadowickiego i brzeskiego. Nawiązując do tamtych czasów w ramach Klubu Filmowego Głodówka, kontującego niejako przedwojenną tradycję Bukowian, w sobotę (12.11, godz. 20.00) zapraszamy na projekcję niemego filmu „Nosferatu - Symfonia Grozy”( 1922 r.) z muzyką na żywo grupy Czerwie. Jest to inspirowana powieścią Brama Stokera historia grupki śmiałków, którzy stawiają czoła pochodzącemu z Transylwanii wampirowi Nosferatu. Film uznawany jest za najwybitniejszy horror w historii kinematografii. www.youtube.com/watch?v=va8Md28VXJM

Dzień wcześniej (piątek, 11.11) zaśpiewa Anna Mysłajek z zespołem MONO LIZA, laureatka II nagrody w Konkursie Piosenki Różnej przy Festiwalu Muzyczna Zohylina 2011 (końcem sierpnia na Głodówce, wtedy jeszcze pod nazwą Oshalala). Zespół powstał zimą 2009 roku z inicjatywy trójki małopolskich artystów: Anny Mysłajek (voc), Wojciecha Kurka (dr) i Wojciecha Zaborowskiego (synth). Ich muzyka opiera się na minimalistycznych środkach wyrazu, elektroakustycznym brzmieniu syntezatorów i perkusji oraz charakterystycznym, przejmującym wokalu liderki. Całość wieńczą autorskie teksty Anki. Koncerty MONO LIZY mają formę oryginalnego, intrygującego spektaklu, który na długo zapada w pamięć. Posłuchaj: www.myspace.com/annamyslajek.

A jeszcze dzień wcześniej (czwartek 10.11) Klub Filmowy Głodówka zaprasza na gusła, zjawy, topielce, miłość i śmierć. Film "Wesele utopców" (2011) to horror. Niemy i czarno biały, zrealizowany w plenerach małopolskich (Dobczyce). Opowiada historie Margo i Jacha, ich miłości. Kochankowie, jako utopce, nawiedzają wieś. Poszarpane koszule i suknie… Podarte włosy i błądzące spojrzenia… Dźwięk skrzypiec przejmująco niesie się po tafli jeziora.  To film oparty o ludową opowieść, to emocje obrazowane muzyką, gestem, obrazem. Film jest finalnym etapem projektu "Czary mary świat jest stary", realizowanego przez Fundację Arts Fun. Zwiastun:  www.youtube.com/watch?v=iXdSXilBd-8&noredirect=1. Na deser jeszcze NIESPODZIANKA – film będący połączeniem literatury, malarstwa, muzyki i animacji. Opowieść o …wyłowionej z jeziora kobiecie-duchu i historii zatopionego miasta gdzie pozornie spokojna i przyjazna natura pokazuje swoje drugie oblicze.

Czwartek 10.11 godz. 22.00 „Wesele utopców” czarno biały niemy horror + NIESPODZIANKA                                            

Piątek 11.11 godz. 20.00 Koncert zespołu MONO LIZA    

Sobota 12.11 godz. 20.00 „Nosferatu - Symfonia Grozy” z muzyką na żywo grupy Czerwie

Bilety: 30 zł (trzy wieczory), 10 zł (czwartek), 15 zł (piątek), 25 zł (sobota)

Wstęp bezpłatny dla:

 • mieszkańców Schroniska (min 3 noclegi w ramach weekendu jw. )
 • dzieci do 12 roku życia
 • posiadaczy karnetów miesięcznych Klubu Filmowego Głodówka (listopad)
Zobacz w naszym sklepie:
 • Magnes Folk na lodówkę IMagnes Folk na lodówkę IMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
  7 zł
 • Aniołek duży IIIAniołek duży IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
  16 zł
 • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
  40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.