PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Jabłonka

Zaproszenia

Orawa Dzieciom Afryki po raz 10-ty!

Niedziela, 5 czerwca 2011 r.
Autor: AKS

Orawa Dzieciom Afryki po raz 10-ty!Koncerty znakomitych artystów, konkursy, aukcje afrykańskich eksponatów, egzotyczne przysmaki – te i wiele innych atrakcji można znaleźć w programie tegorocznej akcji Orawa Dzieciom Afryki, połączonej z Orawskim Dniem Dziecka. W niedzielę 5 czerwca na stadionie w Jabłonce już po raz 10. odbędzie się wielkie orawskie święto, podczas którego Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu będzie zbierać fundusze na kolejne dzieło misyjne - renowację i rozbudowę afrykańskiej szkoły w Chingoli.


Orawa Dzieciom Afryki to inicjatywa, która co roku ściąga tłumy mieszkańców z całego Podhala. Współorganizatorami wydarzenia są Wójt Gminy i Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce oraz Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej. W tym roku Orawa Dzieciom Afryki ma szczególny wymiar, bowiem obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji, a festyn uświetni swoją obecnością gość specjalny – aktorka Dorota Segda, która wręczy nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów. Na scenie pojawi się m.in. Ricky Lion – rodowity Kongijczyk z koncertem „Show Mekekele”, Magda Anioł oraz zespół De Press. Przez cały dzień będą trwały konkursy i aukcje eksponatów przywiezionych z różnych afrykańskich krajów. Dla najmłodszych uczestników festynu zostanie przygotowany specjalny kącik zabaw z takimi atrakcjami, jak loteria fantowa czy malowanie twarzy. Każdy będzie miał możliwość degustacji przysmaków z orawskiej oraz afrykańskiej kuchni.

Jednym z kluczowych punktów orawskiego festynu, który już na stałe wpisał się w program wydarzenia, jest akcja „Baloniki do Afryki”, podczas której dzieci zgromadzone na Orawie i dzieci z afrykańskiej placówki misyjnej w Chingoli w tym samym czasie wypuszczają baloniki, tworząc symboliczny most powietrzny. To, co bowiem najważniejsze tego dnia, to cel przyświecający tej wielkiej inicjatywie – pomoc młodym z najuboższych krajów Afryki. Dlatego też od rana w jedenastu orawskich parafiach wolontariusze będą głosić swoje świadectwa podczas Mszy świętych i  kwestować pod kościołami.

W tym roku środki zebrane podczas orawskiej zbiórki zostaną przekazane na renowację i rozbudowę salezjańskiej szkoły w Chingoli, w Zambii. Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu, dzięki hojności Orawian oraz wszystkich darczyńców, którzy włączyli się w akcję „Orawa Dzieciom Afryki” w ciągu 10 minionych lat, zrealizował wiele dzieł misyjnych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.orawa.swm.pl. Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM 10. edycji akcji „Orawa Dzieciom Afryki”:

5 czerwca 2011 r.

14.00 – Przywitanie gości
14.10 – Występ zespołu Małe Podhale
14.30 – Rozdanie nagród laureatom konkursów szkolnych przez gościa specjalnego – Dorotę Segdę.
15.00 – Aukcja eksponatów afrykańskich cz. I
15.10 – Show Makekele – rytmy afrykańskie
16.00 – Baloniki do Afryki
16.10 – Aukcja eksponatów afrykańskich cz. II
16.20 – Bajka dla dzieci oraz ogłoszenie wyników konkursu„Ja i mój afrykański Przyjaciel”
17.10 – Aukcja eksponatów afrykańskich cz. III
17.20 – Magda Anioł – muzyka chrześcijańska
18.10 – Aukcja eksponatów afrykańskich cz. IV
18.20 – Koncert zespołu De Press
19.20 – Zakończenie

Dodatkowe atrakcje:

o Kącik dziecięcy:
- nadmuchiwane zjeżdżalnie
- karuzele
- przejażdżka na koniku
- malowanie twarzy
- zabawy edukacyjne
- wystawa i sklepik z biżuterią
- loteria fantowa
o Artyści ludowi dla dzieci:
- origami
- malowanie
o Kulinaria:
- tradycyjne orawskie oraz afrykańskie potrawy

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IXGrafika Folk w ramce IXGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa VITorebka filcowa VITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.