PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Jabłonka

Zaproszenia

Orawa Dzieciom Afryki po raz 10-ty!

Niedziela, 5 czerwca 2011 r.
Autor: AKS

Orawa Dzieciom Afryki po raz 10-ty!Koncerty znakomitych artystów, konkursy, aukcje afrykańskich eksponatów, egzotyczne przysmaki – te i wiele innych atrakcji można znaleźć w programie tegorocznej akcji Orawa Dzieciom Afryki, połączonej z Orawskim Dniem Dziecka. W niedzielę 5 czerwca na stadionie w Jabłonce już po raz 10. odbędzie się wielkie orawskie święto, podczas którego Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu będzie zbierać fundusze na kolejne dzieło misyjne - renowację i rozbudowę afrykańskiej szkoły w Chingoli.


Orawa Dzieciom Afryki to inicjatywa, która co roku ściąga tłumy mieszkańców z całego Podhala. Współorganizatorami wydarzenia są Wójt Gminy i Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce oraz Wójt Gminy i Gminne Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Lipnicy Wielkiej. W tym roku Orawa Dzieciom Afryki ma szczególny wymiar, bowiem obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji zaplanowano wiele atrakcji, a festyn uświetni swoją obecnością gość specjalny – aktorka Dorota Segda, która wręczy nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów. Na scenie pojawi się m.in. Ricky Lion – rodowity Kongijczyk z koncertem „Show Mekekele”, Magda Anioł oraz zespół De Press. Przez cały dzień będą trwały konkursy i aukcje eksponatów przywiezionych z różnych afrykańskich krajów. Dla najmłodszych uczestników festynu zostanie przygotowany specjalny kącik zabaw z takimi atrakcjami, jak loteria fantowa czy malowanie twarzy. Każdy będzie miał możliwość degustacji przysmaków z orawskiej oraz afrykańskiej kuchni.

Jednym z kluczowych punktów orawskiego festynu, który już na stałe wpisał się w program wydarzenia, jest akcja „Baloniki do Afryki”, podczas której dzieci zgromadzone na Orawie i dzieci z afrykańskiej placówki misyjnej w Chingoli w tym samym czasie wypuszczają baloniki, tworząc symboliczny most powietrzny. To, co bowiem najważniejsze tego dnia, to cel przyświecający tej wielkiej inicjatywie – pomoc młodym z najuboższych krajów Afryki. Dlatego też od rana w jedenastu orawskich parafiach wolontariusze będą głosić swoje świadectwa podczas Mszy świętych i  kwestować pod kościołami.

W tym roku środki zebrane podczas orawskiej zbiórki zostaną przekazane na renowację i rozbudowę salezjańskiej szkoły w Chingoli, w Zambii. Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu, dzięki hojności Orawian oraz wszystkich darczyńców, którzy włączyli się w akcję „Orawa Dzieciom Afryki” w ciągu 10 minionych lat, zrealizował wiele dzieł misyjnych. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.orawa.swm.pl. Serdecznie zapraszamy!

 

PROGRAM 10. edycji akcji „Orawa Dzieciom Afryki”:

5 czerwca 2011 r.

14.00 – Przywitanie gości
14.10 – Występ zespołu Małe Podhale
14.30 – Rozdanie nagród laureatom konkursów szkolnych przez gościa specjalnego – Dorotę Segdę.
15.00 – Aukcja eksponatów afrykańskich cz. I
15.10 – Show Makekele – rytmy afrykańskie
16.00 – Baloniki do Afryki
16.10 – Aukcja eksponatów afrykańskich cz. II
16.20 – Bajka dla dzieci oraz ogłoszenie wyników konkursu„Ja i mój afrykański Przyjaciel”
17.10 – Aukcja eksponatów afrykańskich cz. III
17.20 – Magda Anioł – muzyka chrześcijańska
18.10 – Aukcja eksponatów afrykańskich cz. IV
18.20 – Koncert zespołu De Press
19.20 – Zakończenie

Dodatkowe atrakcje:

o Kącik dziecięcy:
- nadmuchiwane zjeżdżalnie
- karuzele
- przejażdżka na koniku
- malowanie twarzy
- zabawy edukacyjne
- wystawa i sklepik z biżuterią
- loteria fantowa
o Artyści ludowi dla dzieci:
- origami
- malowanie
o Kulinaria:
- tradycyjne orawskie oraz afrykańskie potrawy

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki"Naszyjnik i bransoletka "Porzeczki" Naszyjnik obwód 47 cm. , Bransoletka obwód 17,5 cm. Materiały: Turkus, Jadeit, Metal, elementy posrebrzane. Biżuteria zaprojektowana...
    145 zł
  • Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2"Bransoletka "Mix 2" Obwód - 18,5 cm. Materiały: Agat, Koral, Szkło, Masa perłowa, Metal. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    60 zł
  • Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż"Naszyjnik "Wielokrzyż" Obwód 43 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral o dwóch odcieniach czerwieni, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez...
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.