PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kalatówki

Kultura

Patronat medialny WATRA

Jazz Camping Kalatówki w dniach 2-8 października 2017

Poniedziałek, 2 października 2017 r.
Autor: Karolina Radziejewska

Jazz Camping Kalatówki w dniach 2-8 października 2017Historia Jazz Campingów sięga lat 1959-1960. To właśnie na Kalatówkach gościli najlepsi jazzmani kraju, by móc grać i tworzyć swoją muzykę. Organizatorzy pierwszego Jazz Campingu – Jan Zylber i Jan Borkowski zaprosili m. in. Krzysztofa Komedę, Jerzego Dudusia Matuszkiewicza, Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzeja Trzaskowskiego, Wojciecha Karolakai Jana Ptaszyna Wróblewskiego. W 1997 roku, impreza została reaktywowana i od tego czasu każdej jesieni przez tydzień na Kalatówkach rozbrzmiewają jazzowe rytmy.


Jak informuje Dyrektor Hotelu Górskiego na Kalatówkach, Marta Łukaszczyk, „Inauguracja festiwalu odbędzie się w poniedziałek, 2 października. Koncerty będą odbywać się każdego dnia o godzinie 20:00 a w sobotę. 7 października zapraszamy na koncert finałowy. W czasie Jazz Campingu nie zabraknie też folkloru. We wtorek 3 października  wspólnie zagrają jazzmani i góralska kapela. Dla wielu bywalców festiwalu równie ważny jak jazz jest krajobraz, w którym przychodzi im go słuchać. Cała impreza odbywa się w położonym w sercu Tatr hotelu. Teraz mamy piękną jesień, więc spacer na Kalatówki to dodatkowa atrakcja. Zaczęło się rykowisko jeleni, więc i w lesie jest "muzyka". Trzeba jednak pamiętać, że koncerty w hotelu kończą się po zmroku więc warto wziąć ze sobą latarkę i oczywiście dobre buty”.
 
W tym roku na Kalatówkach zagra 40 Muzyków – zarówno doświadczonych artystów sceny jazzowej jak i przedstawicieli młodszego pokolenia oraz debiutanci: na tegorocznej imprezie będzie to grupa wyróżniających się studentów Akademii Muzycznej w Katowicach.
 
Wśród Muzyków gościmy  m.in. Zbigniewa i Jacka Namysłowskich, Jacka Kochana, Roberta Murakowskiego, Marcina Ślusarczyka, Jerzego Bartza, Tomasza Pruchnickiego oraz słynną wokalistkę jazzową- Agę Zaryan.
Zbigniew Namysłowski, dyrektor artystyczny festiwalu w wywiadzie udzielonym Annie Bernat z PAP  stwierdził:  "To było moją ideą, aby zawsze uczestniczyli w Campingu młodzi muzycy. Od lat zapraszamy reprezentacje konkretnych szkół muzycznych. W tym roku po raz pierwszy przybędą na Kalatówki studenci Instytutu Jazzu katowickiej Akademii. Te spotkania młodych muzyków ze starszą generacją jazzmanów, wspólne jam sessions i koncerty są twórcze i ważne dla obu stron"
 
Program festiwalu
 
XXI Jazz Camping Kalatówki  2-8 października 2017

Poniedziałek 2 października
20:00 inauguracyjne jam session- Hotel Górski Kalatówki
WSTĘP WOLNY
Wtorek 3 października
20:00 Jam session z góralami - Hotel Górski Kalatówki
WSTĘP WOLNY
Środa 4 października
20:00  Jam session - Hotel Górski Kalatówki
WSTĘP WOLNY
Czwartek 5 października
20:00 Jam session-  Hotel Górski Kalatówki
WSTĘP WOLNY
Piątek 6 października
20:00 Jam session na Kalatówkach
WSTĘP WOLNY
Sobota 7 października
20:00  koncert galowy z udziałem wszystkich Muzyków uczestniczących w Festiwalu- Hotel Górski Kalatówki

BILETY DO NABYCIA W RECEPCJI HOTELU- 60 ZŁ WWW.KALATOWKI.PL
 
Projekt realizowany ze środków Miasta Zakopane za pośrednictwem Zakopiańskiego Centrum Kultury.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
    75 zł
  • Sakiewka IVSakiewka IVSakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 9 cm Wysokość ok. 14 cm Długość ze sznurkiem ok. 49 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
    40 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.