PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

6. Festiwal Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki – koncert Hanki Wójciak

Piątek, 20 października 2017 r.   Autor: Piotr Kyc

6. Festiwal Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki – koncert Hanki WójciakWieczorem 19 października, w Kinie Giewont odbył się koncert Hanki Wójciak. Nie pierwszy to występ uroczej i utalentowanej mieszkanki Olczy w rodzinnym mieście. Tym razem Kapela Hanki Wójciak wystąpiła w ramach 6. Festiwalu Inspirowane Górami im. Macieja Berbeki. Występ szczególny nie tylko ze względu na kapitalny poziom muzyczny, wokalny oraz coraz ciekawszy repertuar, co sprawia, że zespół ma własny oryginalny styl. Wyjątkowość czwartkowego grania, to również prapremiera drugiego albumu, pt.: „ Zasłona”. Na płycie znajduje się dziesięć autorskich piosenek i jeden utwór interesującej, zakopiańskiej artystki - poetki, malarki i pieśniarki Beaty Skulskiej – Papp. Są tam piosenki dobrze znane z koncertów: „Ja”, Czarodziej”, „Jak dwa Michały”, oraz utwory całkiem nowe, jak „Za-słona”, czy „Taniec”. Jest i regionalny akcent. Utwór „Gody” śpiewany jest przez Hankę po góralsku. czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.