PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Zakopane

XXVI Kwesta na Rzecz Odnowy Zabytkowych Nagrobków w Zakopanem

Wtorek, 31 października 2017 r.   Autor: Agata Wolak

XXVI Kwesta na Rzecz Odnowy Zabytkowych Nagrobków w Zakopanem1 listopada, po raz kolejny, na Starym i Nowym Cmentarzu w Zakopanem w godz. 8.00 do 19.00 odbędzie się kwestowanie na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków. Datki na ten cel zbierać będą zawsze chętnie włączający się w tę inicjatywę miejscowi notable oraz przedstawiciele niemal wszystkich instytucji kulturalnych i aktywnych organizacji społecznych w Zakopanem. Kwesta organizowana jest przez Towarzystwo Opieki nad Zabytkami/Oddział Podhalański im. Stanisława Witkiewicza. SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KWEŚCIE! Mamy nadzieję, że nasze gorące i nieustraszone serca rozproszą zimną aurę. Za wszystkie datki serdeczne Bóg zapłać! Organizatorzy kwesty - Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Datki można też wpłacać na konto TOnZ: 30 8821 0009 4542 00012, z dopiskiem: KWESTA. Na jednym z odnowionych nagrobku Ludwiki z Krzysiaków Pisarskiej (na zdjęciu) brzmi wzruszająca inskrypcja: Zasnęła w Bogu 24.V.1965 r. Świetlany Wzór Miłości Boga i Kościoła Żony i Matki A ścieżka sprawiedliwych jako jasna światłość wschodzi i rośnie aż do doskonałości   (Przyp. IV, 18) A co napiszą na naszym nagrobku ? czytaj więcej


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.