PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kielce

Kultura

Sukces nowotarskich piosenkarek

Piątek, 5 sierpnia 2011 r.
Autor: Marcin Jagła

fot. Marcin JagłaWychowanki nowotarskiego Studia Piosenki Septyma dzięki finansowemu wsparciu ze strony Burmistrza Miasta uczestniczyły w 38 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Wyjazd solistek okazał się bardzo udany, bowiem nowotarżanki otrzymały prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Z prawdziwą radością informujemy, że dziewięcioletnia Martyna Plewa zdobyła I nagrodę – Złotą Jodłę w kategorii Jodła Harcerska oraz wyróżnienie w kategorii soliści do 10 lat.


Martyna zaprezentowała na Festiwalu wielki kunszt artystyczny. Największą zaś nagrodą i nowym doświadczeniem scenicznym był występ w konkursie galowym w amfiteatrze na Kadzielni. Tym bardziej, że festiwal ma charakter międzynarodowy, a jego zasięg organizatorzy zakreślili od Mołdawii po Kamczatkę!

Oprócz Martyny po festiwalowe laury sięgnęła także jej koleżanka Magdalena Panek, która do Nowego Targu przywiozła „Srebrną Jodłę”.

Dziewczynki zaprezentowały na Festiwalu bardzo dobre przygotowanie artystyczne i potwierdziły, że w Nowym Targu rodzą się i rozwijają prawdziwe muzyczne talenty. Solistki są uczennicami pani Doroty Kret, która pracuje z nimi na co dzień i przygotowała je do tego prestiżowego konkursu. Prócz rywalizacji, festiwal był okazją do doskonalenia umiejętności podczas odbywających się równolegle warsztatów wokalnych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.