PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kielce

Kultura

Sukces nowotarskich piosenkarek

Piątek, 5 sierpnia 2011 r.
Autor: Marcin Jagła

fot. Marcin JagłaWychowanki nowotarskiego Studia Piosenki Septyma dzięki finansowemu wsparciu ze strony Burmistrza Miasta uczestniczyły w 38 Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach. Wyjazd solistek okazał się bardzo udany, bowiem nowotarżanki otrzymały prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Z prawdziwą radością informujemy, że dziewięcioletnia Martyna Plewa zdobyła I nagrodę – Złotą Jodłę w kategorii Jodła Harcerska oraz wyróżnienie w kategorii soliści do 10 lat.


Martyna zaprezentowała na Festiwalu wielki kunszt artystyczny. Największą zaś nagrodą i nowym doświadczeniem scenicznym był występ w konkursie galowym w amfiteatrze na Kadzielni. Tym bardziej, że festiwal ma charakter międzynarodowy, a jego zasięg organizatorzy zakreślili od Mołdawii po Kamczatkę!

Oprócz Martyny po festiwalowe laury sięgnęła także jej koleżanka Magdalena Panek, która do Nowego Targu przywiozła „Srebrną Jodłę”.

Dziewczynki zaprezentowały na Festiwalu bardzo dobre przygotowanie artystyczne i potwierdziły, że w Nowym Targu rodzą się i rozwijają prawdziwe muzyczne talenty. Solistki są uczennicami pani Doroty Kret, która pracuje z nimi na co dzień i przygotowała je do tego prestiżowego konkursu. Prócz rywalizacji, festiwal był okazją do doskonalenia umiejętności podczas odbywających się równolegle warsztatów wokalnych.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Portfel IPortfel IPortfel filcowy z haftowanym ludowym motywem. Zamykany na rzep. Środek z czarnej podszewki.   Szerokość ok. 13 cm Wysokość ok. 12 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    35 zł
  • Sakiewka IIISakiewka IIISakiewka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na rzep. Szerokość ok. 10 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 50 cm Materiał: Filc Kolor: Popielaty
    40 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.