PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Marzec 2011 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kluszkowce

Sport

Rozegrano finał Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Wtorek, 29 marca 2011 r.
Autor: AKS

Rozegrano finał Mistrzostw Polski Amatorów PZNW miniony piątek, 25 marca w Kluszkowcach rozegrano finał Mistrzostw Polski Amatorów PZN. Tym samym zakończył się trwający całą zimę cykl dziesięciu imprez adresowanych do wszystkich pasjonatów dwóch desek charakteryzujących się sportowym zacięciem. Seria ta była elementem była elementem projektu TAURON Bachleda Ski, mającego na celu dodanie energii polskiemu narciarstwu alpejskiemu.


Na starcie zawodów stanęło aż 136 zawodniczek i zawodników, którzy osiągając dobre wyniki podczas wcześniejszych eliminacji uzyskali możliwość zaprezentowania się w finale. Wiosenna pogoda nie przeszkodziła ekipie odpowiedzialnej za stan stoków w stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski dobrze przygotować arenę zawodów. „Uważam, że obsługa tras narciarskich stanęła na wysokości zadania, trasa przygotowana jest naprawdę nieźle. Przy tak licznym gronie zawodników to duża sztuka. Trasa nie jest łatwa, kilka dziewczyn z mojej grupy wiekowej wypadło ze slalomu.” – mówiła Anna Rakocińska, jedna z uczestniczek imprezy.

Adam Wójtowicz z Gliwic w dwóch poprzednich sezonach tryumfował w finale cyklu Mistrzostw Polski Amatorów. W tym roku udało mu się wygrać wszystkie edycje eliminacji w których wystąpił oraz po raz kolejny zdobyć tytuł mistrzowski. „Mimo, że mamy już pełną wiosnę organizatorom udało się tak przygotować stok, że warunki były naprawdę przyzwoite i udało się uzyskać dobry wynik. Mój sezon na pewno mogę zaliczyć do udanych, cieszy mnie szczególnie regularność z jaką dojeżdżałem do mety podczas swoich startów – niewiele razy zdarzyło mi się wypaść ze slalomu. Udało mi się także zwyciężyć w Akademickim Pucharze Polski w slalomie gigancie, a w slalomie zdobyć w tych zawodach drugie miejsce. Lekki niedosyt pozostaje jedynie po Akademickich Mistrzostwach Polski, ale to impreza z bardzo silną obsadą czołówki polskich zawodników.” – podsumowywał obrońca tytułu Mistrza Polski amatorów w najmłodszej grupie wiekowej 18 – 35 lat.

Najlepszy czas wśród wszystkich pań uzyskała Agnieszka Leonowicz z Krakowa, absolutnie deklasując pozostałe zawodniczki w swojej grupie wiekowej. „W przeszłości trenowałam narciarstwo alpejskie i byłam reprezentantką Polski. Pamiętam zatem jak się jeździ na nartach tak aby wygrywać, a obecnie przekazuję tę wiedzę dzieciom.” – żartowała zwyciężczyni.

Oprócz tytułów mistrzowskich we wszystkich kategoriach wiekowych przyznano także tytuły Super Mistrzyni i Super Mistrza TAURON. Była to klasyfikacja ogólna, gdzie uwzględnieni zostali wszyscy zawodnicy bez względu na wiek. Porównanie ich czasów było możliwe dzięki specjalnej formule przeliczeniowej autorstwa Andrzeja Bachledy – Curusia, pomysłodawcy projektu TAURON Bachleda Ski. „Cały czas staram się doskonalić ten system, ale wydaje się on być już teraz bardzo sprawiedliwy. Możemy dzięki niemu ułożyć ranking zawodników niezależnie od kategorii wiekowej w jakiej startują.” – mówił najsłynniejszy polski narciarz alpejski. Super Mistrzynią TAURON została Agnieszka Leonowicz a Super Mistrzem Jan Listwan.

Przez cały sezon w cyklu Mistrzostw Polski Amatorów PZN wzięło udział niemal 1000 zawodników! Tak wysoka frekwencja to niewątpliwie dobra wróżba na przyszłość dla takiego projektu jak TAURON Bachleda Ski oraz całego polskiego narciarstwa alpejskiego.

 Poniżej szczegółowe wyniki finału Mistrzostw Polski Amatorów:

Kobiety grupa K1:

 1. Zuzanna Podgórna
 2. Jadwiga Gołda

Kobiety grupa K2:

 1. Agnieszka Leonowicz
 2. Małgorzata Kotańska
 3. Barbara Jezierska – Krupa

Kobiety grupa K3:

 1. Magdalena Góra
 2. Beata Zuba
 3. Aleksandra Libera – Cichy

Kobiety grupa K4:

 1. Katarzyna Ślimak
 2. Hanna Głowacka
 3. Magdalena Stańco

Mężczyźni grupa M1:

 1. Marcin Soboński
 2. Adolf Kunkiewicz
 3. Jan Listwan

Mężczyźni grupa M2:

 1. Wojciech Stojanowski
 2. Roman Rafa
 3. Józef Gudzelak

Mężczyźni grupa M3:

 1. Zdzisław Talik
 2. Tadeusz Makuch
 3. Piotr Słowik

Mężczyźni grupa M4:

 1. Marcin Zembowicz
 2. Adam Kasiarz
 3. Jarosław Pruszowski


Mężczyźni grupa M5:

 1. Adam Wójtowicz
 2. Marek Skrzypczyński
 3. Krzysztof Kania

 

Więcej informacji o akcji TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
 • Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik "Agatka"Naszyjnik z pięknych fasetowanych kul agatu /średnica 1 cm./. Obwód 52 cm. Rurki  i kulki z metalu antyalergicznego. Zapięcie posrebrzane.
  75 zł
 • Sakiewka IISakiewka IISakiewka filcowa z naszytym ludowym motywem. Zamykana na rzep.   Szerokość ok. 11 cm Wysokość ok. 17 cm Długość ze sznurkiem ok. 58 cm Materiał: Filc Kolor: Kremowy
  40 zł
 • „Skąpiec”„Skąpiec”Płyta DVD zawiera spektakl „Skąpiec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 23 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
  40 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.