PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Styczeń 2012 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kluszkowce

Sport

W Kluszkowcach rozegrano drugą edycję eliminacji Mistrzostw Polski Amatorów PZN

Czwartek, 19 stycznia 2012 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

fot. Konstanty Strzelski14 stycznia odbyły się drugie eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów PZN w narciarstwie alpejskim. Podobnie jak odbywające się dzień wcześniej zawody w Korbielowie, także i te w Kluszkowcach objęte zostały patronatem stworzonego przez Andrzeja Bachledę - Curusia, programu TAURON Bachleda Ski.


Bardzo obfite opady śniegu nie przeszkodziły ponad 80-ciu zawodnikom w stawieniu się na starcie w Kluszkowcach. Jak podkreśla prezes ośrodka pan Mariusz Staszel: - Tegoroczna aura sprawiła nam wiele kłopotów, znikome opady śniegu w grudniu i styczniu oraz odwilż jaka przyszła tuż po nowym roku sprawiły, że trasę na zawody było nam bardzo trudno przygotować. Byliśmy tak zdesperowani, że nawet przy temperaturach 0 czy -1 stopnia staraliśmy się dośnieżyć stok armatkami, ponieważ nie chcieliśmy zawieść naszych zawodników. Nie sztuką jest odwołać zawody, sztuką jest zrobić je w trudnych warnkach - dodaje na końcu prezes Staszel.

W kategorii mężczyzn najszybszy na mecie był Adam Wójtowicz, który tak podsumowuje zawody: - Pomimo bardzo intensywnych opadów, trasa była urozmaicona i dobrze przygotowana, a zawodnicy wspólnymi siłami odgarnęli świeży śnieg co zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo. Konkurenci, których się najbardziej obawiałem popełnili na trasie drobne błędy, ja pojechałem na 100% swoich możliwości i udało się wskoczyć na najwyższy stopień podium.

Równie zacięta rywalizacja miała miejsc wśród kobiet, gdzie zwyciężyła Alina Ombach-Gargul. Zawodniczka ta nie tylko wygrała swoją grupę, ale też uzyskała najlepszy czas wśród kobiet, zostawiając w tyle wiele młodszych zawodniczek z pozostałych grup wiekowych. Na mecie narciarka nie kryła swojego zadowolenia: - Rywalizacja była zacięta, jak zawsze było wiele chętnych na zwycięstwo, tym razem jednak moją silną bronią okazały się bardzo szybkie narty pewnej mało znanej firmy, które znakomicie spisały się na trasie zawodów. Pani Alina, tak jak większość uczestników bardzo chwaliła także organizatorów za wielki wysiłek włożony w przygotowanie stoku pod zawody.

Ceremonię rozdania nagród uświetnił swoją obecnością Pan Andrzej Bachleda - Curuś, który podziękował zawodnikom za tak liczne przybycie oraz opowiedział o planach związanych ze szkoleniem młodych zawodników w ramach programu TAURON Bachleda Ski na bieżący sezon.

Współpraca tak solidnego partnera jak TAURON z najbardziej utytułowanym polskim narciarzem Andrzejem Bachledą – Curusiem pozwala wierzyć, że akcja już niedługo przyniesie widoczne pozytywne efekty, a na nasze stoki trafi duża dawka pozytywnej energii.

Poniżej szczegółowe wyniki zawodów:

 

Kobiety grupa 1

 1. Alina Ombach-Gargul 38:21
 2. Monika Blauth 41:23
 3. Małgorzata Król 1:03:17

 

Kobiety grupa 2

 1. Beata Zuba 40:41
 2. Katarzyna Kowalska 43:75
 3. Beata Dacyl-Jasło 43:78

 

Kobiety grupa 3

 1. Agata Winiarska-Karcz 39:45
 2. Monika Mieszczak 39:91
 3. Anna Kolasińska 40:13

 

Mężczyźni grupa 1

 1. Marcin Zembowicz 36:80
 2. Marek Wójtowicz 37:04
 3. Piotr Zając 38:31

 

Mężczyźni grupa 2

 1. Tomasz Maślankiewicz 36:81
 2. Grzegorz Aszkiełowicz 36:95
 3. Michał Wojtiuk 36:97

 

Mężczyźni grupa 3

 1. Adam Wójtowicz 35:32
 2. Łukasz Kośniewski 36:71
 3. Aleksander Jasiński 36:97

Więcej informacji o programie TAURON Bachleda Ski na www.tauronbachledaski.pl oraz na www.facebook.com/TauronBachledaSki

Zobacz w naszym sklepie:
 • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
  55 zł
 • Korale folkowe IIIKorale folkowe IIIKorale folkowe wykonane z białego tybetu i zielonej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 100 cm.
  70 zł
 • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
  95 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.