PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kluszkowce

Zaproszenia

Akademicki Puchar Polski wkracza w finałową fazę

Piątek, 17 lutego 2012 r.
Autor: Tauron Bachleda Ski

Akademicki Puchar Polski wkracza w finałową fazę17 lutego w miejscowości Kluszkowce odbędą się ostatnie eliminacje tegorocznego cyklu AZS Wintercup. Zawody te objęte są patronatem programu TAURON Bachleda Ski i jednocześnie mają rangę Akademickich Mistrzostwami Warszawy i Mazowsza w narciarstwie alpejskim.


Przed studentami juz ostatnia szansa na zdobycie cennych punktów w Akademickim Pucharze Polski i wywalczenie sobie prawa startu w wielkim finale. Tym razem rywalizować będą oni w ośrodku narciarskim Czorsztyn-Ski w Karpatach. Zważywszy na wulkaniczne pochodzenie góry Wdżar impreza zapowiada się wybuchowo. Dotychczas duch sportowej walki nie opuszczał studentów, a rywalizacja stała się w ostatnim czasie jeszcze bardziej emocjonująca po tym jak organizator ogłosił, że nagrodą główną w tegorocznym finale będzie samochód osobowy.

Rejestrować można się poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie www.wintercup.pl, jednak zgłoszenia przyjmowane będą tylko do środy (15 lutego) do godz. 15.00. Wpisowe na zawody wynosi 80 zł i obejmuje także całodzienny karnet na wyciągi.

W sobotę pomiędzy 9.00 a 11.00 rozegrany zostanie slalom gigant, a po nim w godzianch 12.00 - 14.00 slalom. Zawodnicy będą mieli do wykonania dwa przejazdy w obydwu konkurencjach, a o końcowej klasyfikacji zadecyduje suma czasów. Zawody zakończa się ok. 14.30 uroczystą dekoracją zwycięzców.

Wielki finał już 27 lutego na Zakopiańskiej Harendzie, gdzie zobaczyć będzie można najlepszych przedstawicieli sekcji narciarskich uczelni z całej Polski. Wtedy też poznamy narciarza lub narciarkę, który już 3 marca podczas finałów Akademickich Mistrzostwa Polski otrzyma z rąk Pana Andrzeja Bachledy Curusia kluczyki do nowego samochodu osobowego.

TAURON Bachleda Ski patronuje także cyklowi zawodów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Polski Amatorów, Mistrzostwom Polski Seniorów, TAURON Energy Ski Cup dla młodziezy oraz pucharowi TAURONEK dla najmłodszych. Program ma na celu odbudowę polskiego narciarstwa zjazdowego poprzez szkolenie młodej kadry i promocję dyscypliny jako sportu dla ludzi w każdym wieku.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia ze wszystkich imprez dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Obraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk IIIObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Torebka filcowa XIITorebka filcowa XIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z różowej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok. 35...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.