PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Niespotykane wydarzenia w Kirach

Wtorek, 2 lipca 2013 r.
Autor: Ania Łabunowicz

Niespotykane wydarzenia w KirachKilkaset osobogodzin zajęć, niezliczona liczba prac artystycznych, niezwykły przekaz wiedzy i umiejętności w tradycyjny, bezpośredni sposób, a wszystko to zaledwie w ciągu jednego roku działalności Fundacji Majowe Granie z Kościeliska. Intensywność pracy i zaangażowania fundatorów, zarządu, instruktorów, sponsorów i przede wszystkich dzieci – uczestników warsztatów, znalazła swoje podsumowanie na pierwszym artystycznym festynie Fundacji, który odbył się w dniu 30 czerwca 2013 roku w siedzibie Fundacji w Kirach.


Niesprzyjająca aura nie była w stanie odstraszyć uczestników i ostudzić entuzjazmu. Podsumowujący roczną działalność Fundacji Majowe Granie festyn odbył się, a liczba gości pokazała jak wielkie sprawy dokonały się w tym czasie. Przez rok swojej działalności fundacja zorganizowała i przeprowadziła  setki godzin bezpłatnych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży. Od listopada ubiegłego roku odbywały się zajęcia z: kowalstwa artystycznego, lutnictwa, ceramiki, malarstwa na szkle, linorytu, florystyki, szycia i haftu, robótek ręcznych (szydełko i druty), decoupage’u, scrapbooking’u i lukrowania pierników. W sumie w warsztatach uczestniczyło 97 osób, co pomnożone przez godziny uczestnictwa daje prawdziwy obraz zaangażowania czasu i wkładu pracy.  Zajęcia odbywały się w prywatnych pracowniach instruktorów, w siedzibie Fundacji oraz dzięki uprzejmości Związku Podhalan – nieodpłatnie w sali Domu Ludowego w Kościelisku. Zajęcia, w zdecydowanej większości  finansowane były ze środków własnych Fundacji  oraz częściowo z dotacji z budżetu Gminy Kościelisko. Na niedzielnym festynie podopieczni fundacji spotkali się ze swoimi instruktorami i wraz z rodzicami, i zaproszonymi gośćmi, wszyscy bawili się twórczo i poznawali wzajemnie osiągnięcia innych grup tematycznych. Galeria tymczasowo otwarta w siedzibie Fundacji pomieściła zaledwie niewielką ilość prac młodych artystów, które zadziwiały swoją urodą i pomysłowością.

Zarząd Fundacji przedstawił film informujący o działalności fundacji oraz wyróżnił najbardziej zaangażowanych twórców. Wszyscy instruktorzy otrzymali podziękowania za swoją wyjątkową działalność, ale i tak wiemy, że największym dla nich wyróżnieniem jest radość dzieci.

Dzięki hojności sponsorów uczestnicy warsztatów,  oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymali atrakcyjne nagrody, a wśród nich wejściówki do Aqua Parku Zakopane, do parku linowego Złota Grań na Gubałówce oraz bilety do kina Sokół.  O pełne stoły zadbały firmy : Gobo, piekarnia Karpiel, karczma Polany oraz rodzice. Zabawę uatrakcyjniła ścianka wspinaczkowa TOPR-u oraz slickline ofiarowany przez Łukasza Janczego. Klub Miłośników Fantastyki „SIGIL” z Zakopanego propagował spędzanie czasu przy grach planszowych, co spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży.

Festyn, pomimo niesprzyjającej aury, stał się radosnym świętem i motywacją do kolejnego roku aktywnej działalności, do której zapraszamy wszystkich, którzy chcą rozwijać swoje talenty wraz z Fundacją Majowe Granie. Do zobaczenia.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Spinka góralska VIISpinka góralska VIIMetalowa spinka góralska w kolorze srebrnym. Ręcznie wykonana. Szerokość 7,5 cm, długość (z przekolacem) 19,5 cm.
    180 zł
  • Torebka filcowa IXTorebka filcowa IXTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.