PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Góralskie Kolędowanie, czyli tradycyjny noworoczny koncert Zespołu Trebuni-Tutków

Sobota, 9 stycznia 2010 r.
Autor: Jerzy Z. Kosiuczenko

fot. Jerzy Z. KosiuczenkoW przeddzień Sylwestra 2009 roku odbył się tradycyjny koncert rodzinnego Zespołu Trebuni–Tutków, zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej w Kościelisku, mieszczący się obecnie przy ulicy Nędzy – Kubińca 76. Po raz pierwszy koncertowano w sali Wojskowego Zespołu Wypoczynkowego w Kościelisku.


Trebunie-Tutki są muzykującym od pokoleń rodzinnym zespołem z Białego Dunajca koncertującym na największych festiwalach Muzyki Świata nie tylko w Europie ale i także w Azji i Ameryce Północnej.
Na koncercie wystąpili:
Krzysztof Trebunia-Tutka (skrzypce, fujara, trombita, śpiew);
Władysław Trebunia-Tutka (skrzypce, dudy podhalańskie, śpiew);
Anna Trebunia Wyrostek (basy, śpiew, taniec);
Andrzej Wyrostek (kontrabas, taniec);
Jan Trebunia-Tutka (skrzypce).
Jako solista wystąpił najmłodszy członek rodziny Trebuni-Tutków Jaś Trebunia-Tutka popisując się wyrazistym, czystym i silnym głosem wywołując duże brawa zgromadzonej publiczności.
W scenie z Turoniem wystąpił Szymek Wyrostek prowadzący po sali turonia, którego odegrał z powodzeniem Andrzej Wyrostek. Ponadto Szymek i Jaś brali udział w wspólnym z Zespołem śpiewaniu kolęd.
Kolędowe spotkanie otworzyła, witając bardzo licznie zgromadzoną publiczność, Dyrektor GOKR Kościelisko Pani Małgorzata Karpiel Bzdyk.
Wspaniały koncert Zespołu zakończyły liczne bisy i gorące brawa.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    90 zł
  • Ludowe etui na tablet IVLudowe etui na tablet IVLudowe etui z szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Grafika Folk w ramce IIIGrafika Folk w ramce IIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.