PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Poniedziałek, 10 grudnia 2012 r.
Autor: GOKR Kościelisko

fot. GOKR Kościelisko23 listopada w Domu Ludowym w Kościelisku pary świętujące jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego, podczas spotkania zorganizowanego przez Wójta Gminy Kościelisko Bohdana Pitonia i Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Zofię Frączystą, zostały odznaczone specjalnymi medalami „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznawanymi przez Prezydenta RP.


Medale zostały ustanowione przez Radę Państwa w 1960r. ustawą o orderach i odznaczeniach. Od 1992 funkcjonują w systemie odznaczeń państwowych i są nadawane przez prezydenta RP na wniosek wojewodów jako dowód uznania za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wielu wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny.

Uroczystość rozpoczęła się od występu góralskiego dziecięcego zespołu „Polany” działającego przy Zespole Szkół w Kościelisku. Następnie przystąpiono do ceremonii dekoracji. W tym roku uhonorowano 25 par z terenu Kościeliska, Dzianisza i Witowa. W imieniu prezydenta aktu dekoracji dokonał Bohdan Pitoń, wójt gminy Kościelisko przy udziale przewodniczącego Rady Gminy Kościelisko Romana Krupy.

Dwie pary otrzymały medale wcześniej, gdyż z powodów osobistych nie mogły uczestniczyć w  piątkowej uroczystości. W roku bieżącym uhonorowano pary, które złote gody obchodziły w roku ubiegłym i przed dwoma laty.
Ceremonia zakończyła się tradycyjnym odśpiewaniem „Sto lat” oraz symbolicznym toastem wzniesionym za zdrowie jubilatów, a następnie miały miejsce wspólne posiady przy muzyce góralskiej.

Już nie możemy doczekać się przyszłego roku, kiedy to podczas podobnej  uroczystości 35 par z terenu naszej gminy będzie obchodzić to wyjątkowe dla nich święto.

Lista Jubilatów odznaczonych „Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”:
Anna i Lech Bafia; Janina i Zdzisław Bentkowscy; Janina i Andrzej Blaszyńscy;  Marianna i Jan Bobak; Maria i Leopold Długopolscy; Anna i Tomasz Długopolscy; Maria i Andrzej Gromscy; Agnieszka i Jan Gruszka; Stefania i Jan Hornik; Aniela i Stanisław Jasionek; Zofia i Kazimierz Klejka; Janina i Stanisław Mateja; Czesława i Ignacy Miksa; Bronisława i Franciszek Pabin; Aleksandra i Stefan Pabin; Ludwina i Marian Para; Władysława i Bolesław Pyziak; Aniela i Franciszek Słodyczka; Stanisława i Edward  Stokłosa; Helena i Józef Stopka; Krystyna I Stanisław Szczepaniak; Janina i Wincenty Szewczyk; Maria i Andrzej Toczek; Genowefa i Stanisław Zaryccy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Śpiewki i nuty - Trebunie TutkiŚpiewki i nuty - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. 1 Ozwodne  2:21 2 Krzesane  4:26 3 Janosikowe  5:44 4 Ozwodne zbojnickie  2:24 5 Duchowe  4:55 6...
    30 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.