PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

„MAJOWE GRANIE 2013”

Środa, 23 października 2013 r.
Autor: Dariusz Galica

„MAJOWE GRANIE 2013”W sobotę, 9 listopada, odbędzie się kolejny koncert charytatywny poświęcony pamięci Marka Łabunowicza „Mai” - Majowe Granie 2013. Muzykanci spotkają się w Domu Ludowym w Kościelisku. Koncert „Majowe Granie” jest cyklicznym wydarzeniem kulturalnym wpisanym w tradycję Kościeliska od 2002 roku. Pomysłodawcami wydarzenia byli: śp. Maria Bętkowska oraz Małgorzata Karpiel, Sebastian Karpiel Bułecka, Vitold Rek i Włodzimierz Kleszcz. Zorganizowali koncert poświęcony Markowi Łabunowiczowi „Mai”, ratownikowi Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zginął w 2001 r. zasypany lawiną pod Szpiglasową Przełęczą, idąc na ratunek turystom.


Od początku istnienia, impreza objęta jest patronatem Związku Podhalan Oddział Kościelisko oraz Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku, którzy przez wiele lat wraz z Zespołem Góralskim Polaniorze byli współorganizatorami i gospodarzami koncertu.

Tegoroczna, XII edycja koncertu „Majowe Granie” odbędzie się 9 listopada, od godz. 17:00, w Domu Ludowym w Kościelisku. Wystąpią Podopieczni Fundacji Braci Golec, Krywań, Polaniorze, zespół Tabor i grający z nimi gościnnie muzykanci z Kościeliska. Wstęp na koncert jest wolny.

Po zakończonym koncercie, po raz pierwszy w tym roku, zorganizowany zostanie bal charytatywny. Wstęp odbywać się będzie na podstawie zaproszeń - cegiełek. Ilość miejsc jest ograniczona. Dzięki życzliwej współpracy ze Związkiem Podhalan Oddział Kościelisko i Karczmą Polany, zabawa będzie odbywać się na dwóch poziomach Domu Ludowego. O pełne stoły zadbają zaprzyjaźnione z Fundacją restauracje, a niezapomnianych wrażeń muzycznych dostarczy zespół Hajlandery.

Bal charytatywny „Majowe Granie 2013” ubogacony będzie aukcją dzieł sztuki regionalnej, wykonanych przez naszych instruktorów oraz znajomych artystów plastyków, darczyńców Fundacji. Wśród licytowanych przedmiotów znajdą się skrzypce, wykonane przez uczestników warsztatów lutniczych prowadzonych przez Andrzeja Bobaka Grapnego.

Dochód uzyskany z koncertu i balu umożliwi naszym podopiecznym dalsze bezpłatne rozwijanie talentów.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk na lodówkę VIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Aniołek duży IAniołek duży IAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.