PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

25 lat "Małych Klimków"

Sobota, 23 listopada 2013 r.
Autor: Maria Stasińska

25 lat "Małych Klimków"25-lecie zespołu regionalnego "Małe Klimki" świętowano w Domu Ludowym w Kościelisku. Wcześniej złożono wiązanki kwiatów na grobie Klimka Bachledy na cmentarzu przy ul. Nowotarskiej w Zakopanem. Później odbyła się Msza Święta w kościele pw. Św. Kazimierza w Kościelisku. Na wniosek Związku Podhalan Oddział Zakopane Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski uhonorował zespół "Małe Klimki" Nagrodą Specjalną.


Zespół regionalny Małe Klimki został założony przy Ognisku Związku Podhalan w Zakopanem w 1988r. Początkowo działał pod nazwą Teatrzyk Dziecięcy.

W 1995 r zmienił nazwę na Małe Klimki, wzorując się na starszej grupie - zespole im. Klimka Bachledy, który działał w Zakopanem od 1952 r. W tej grupie pracują dzieci od 4 do 13 lat.

Zespół prezentuje folklor Skalnego Podhala poprzez taniec, śpiew, muzykę, gwarę i zwyczaje.

Często bierze udział w uroczystościach i imprezach na terenie gminy, Podhala. Dzięki zespołowi dzieci zwiedziły piękne regiony Polski, część Europy, a także były na festiwalu w Izmirze (Turcja, część azjatycka). Zespół wystąpił w 9 programach TV. Małe Klimki na przestrzeni 25 lat to ponad 300 osób.

Obecnie zespół prowadzi Zofia Kubiniec Stanuch.

Dziękujemy wszystkim osobom, które dopomogły w zorganizowaniu jubileuszu.

Impreza współfinansowana przez Urząd Miasta Zakopane.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.