PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Kultura

Wszystko jest możliwe... Jeśli uwierzysz.

Środa, 30 grudnia 2015 r.
Autor: Piotr Kyc

Wszystko jest możliwe... Jeśli uwierzysz.9 grudnia 2015 w Centrum Tradycji i Turystyki w Kościelisku odbył się świetny koncert dwóch uroczych artystek. Z programem pod tytułem: „Jeśli uwierzysz... wszystko jest możliwe" wystąpiły Agnieszka Przekupień (mieszkanka Kościeliska) i Agata Walczak. Akompaniament - Ariel Suchowiecki - pianista, kompozytor, aranżer. Koncert "Jeśli uwierzysz" to mozaika muzycznych uniesień. Można było usłyszeć utwory znanych artystów takich jak Michael Jackson, Aretha Franklin czy Withney Houston. Nie zabrakło i polskich akcentów. Zabrzmiały utwory m.in. Kabaretu Starszych Panów i Agnieszki Osieckiej.


Wszystko jest możliwe... Jeśli uwierzysz.

Agnieszka Przekupień (ur. 1990 w Zakopanem) - wokalistka, aktorka scen muzycznych, polonistka, absolwentka specjalności Musical na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. zw. Ryszarda Minkiewicza oraz Wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W 2003 ukończyła I stopień Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w Zakopanem w klasie fortepianu mgr Lidii Długołęckiej-Pinkwart. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem. W latach 2009-2012 słuchaczka warsztatów aktorskich Doroty Zięciowskiej i Zbigniewa Kalety. Szkoliła swój warsztat u Maureen Scott, wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie.  Laureatka wielu najważniejszych festiwali, m.in.: Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, X Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Aktorskiej REFLEKTOR 2013 w Koszalinie, laureatka III nagrody 50 Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Doświadczenie sceniczne zdobywa biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych: główna rola w musicalu „Dźwięki muzyki” w Gliwickim Teatrze Muzycznym (reż. Maria Sartova, kier. muz. Wojciech Rodek), rola Marii Magdaleny w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Łodzi (reż. Zbigniew Macias, kier. muz. Jose Maria Florencio), rola Sereny w musicalu „Fame” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym w Warszawie (reż. M. Gałaj), rola  Roksany w musicalu „Cyrano” z librettem J. Bończyka i muzyką K. Herdzina w Teatrze Muzycznym w Łodzi, rola Żony Dentysty w spektaklu „Ząb, zupa, dąb” (reż. Piotr Kosewski) w Teatrze na Plaży w Sopocie (2015), udział w spektaklach: „Przeleć mnie” (reż. Dorota Kolak) i „Rewia jutro będzie lepiej” (reż. Piotr Kosewski) w Teatrze na Plaży w Sopocie (2015), rola Muzy i Pani Broadcast w spektaklu „Spotkanie z Autorem” (reż. M. Babicki) na „Sopockiej Scenie Off de Bicz” oraz „Stacji Orunia” w Gdańsku (2012), rola Violet w musicalu „Wonderful Town” (reż. K. Knurek) w Filharmonii Bałtyckiej organizowanym przez Akademię Muzyczną w Gdańsku. Od lutego 2015 roku organizuje warsztaty musicalowe MUSICAMP dla dzieci i młodzieży z całej Polski. W lipcu 2015 roku została zaproszona do współpracy z Piotrem Rubikiem w nowym koncercie "Pieśni szczęścia", którego premiera odbyła się 26 wrzesnia 2015 roku w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach. Koncert został zarejestrowany, premiera płyty z koncertu odbyła sią 13 listopada 2015r. W październiku 2015roku Agnieszka wraz z zespołem Piotra Rubika wzięła udział w trasie koncertowej po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Agata Walczak - wokalistka, aktorka scen muzycznych, pedagog, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, Wydziału Wokalno-Aktorskiego, specjalności Musical w klasie prof. zw. Ryszarda Minkiewicza oraz Wydziału Pedagogicznego Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Uczestniczka Warsztatowej Akademii Musicalowej, wraz z którą brała udział w koncertach musicalowych w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. W latach 1997-2003 tańczyła w Teatrze Tańca GEST w Bydgoszczy. Brała udział w musicalach Teatru Plastycznego WITRYNA w Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Wraz z Towarzystwem Śpiewaczym im. Karola Szymanowskiego w Łodzi nagrała płytę „Piosenki dla Ojca Świętego”. Szkoliła swój warsztat u Maureen Scott, wykładowcy Royal Academy of Music w Londynie. Regularnie koncertuje z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej na terenie całej Polski.

Wybrane role:
- drugoplanowa rola Kaśki w filmie fabularnym Tam, gdzie świeci słońce, reż. P. Balicki
- Miss Esther Sherman w musicalu dyplomowym Fame, reż. M. Gałaj
- Panna Młoda w spektaklu muzycznym Przeleć mnie w Teatrze Na Plaży w Sopocie, reż. Dorota Kolak
- Balladyna w spektaklu Balladyna ’68 w Teatrze Na Plaży w Sopocie, reż. P. Kosewski
- rola w spektaklu poetycko-muzycznym Piosenki Starszych Panów, reż. D. Kolak
- Muza w spektaklu Spotkanie z Autorem, reż. M. Babicki, Gdański Archipelag Kultury
- Helen Wade w musicalu Wonderful Town – Filharmonia Bałtycka w Gdańsku

Ariel Suchowiecki - pianista, kompozytor, aranżer. Ukończył dwa stopnie Państwowej Szkoły muzycznej w Olsztynie w klasie fortepianu. Aktualnie student Akademii Muzycznej w klasie Kompozycji i Aranżacji na Wydziale Jazzu. Odbywał praktyki z zakresu fortepianu jazzowego we włoskim konserwatorium G.F. Ghediniego w Cuneo. Akompaniował na wielu festiwalach wokalnych m.in.Studencki Festiwal Piosenki, Festiwal Muzyki Filmowej, Koszaliński "Reflektor". Kierownik muzyczny w spektaklu "I wish you...". Współtworzył coroczne spotkania z muzyką Marka Grechuty w Olsztynie. Współpracował z m.in. Jay Clayton, Tizianą Ghiglioni, Basią Raduszkiewicz, Izą Krasucką, Matyldą Stanejko, Anią Grzelak, Agnieszką Przekupień, Anastazją Simińską.

Zobacz w naszym sklepie:

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.