PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Lipiec 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Kościelisko

Sport

Patronat medialny WATRA

II Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking

Środa, 16 lipca 2014 r.
Autor: Wojciech Styrczula

II Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic WalkingW Kościelisku odbyły się II Mistrzostwa Polski w Biathlonowym Nordic Walking. W Mistrzostwach wzięło udział ponad 100 zawodników, wielu kibiców, olimpijczycy oraz goście specjalni Krzysztof „Diablo” Włodarczyk i Jolanta Fraszyńska. W niedzielę 13.07.2014 przy pięknej słonecznej pogodzie, po raz drugi zawodnicy z różnych stron Polski uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Biathlonowym Nordic Walking. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko - „Kościelisko dla Biegaczy” i Biathlonowy Klub Sportowy Wojsko Polskie.


O godz 9.00 ruszyły zapisy do zawodów – chętnych nie brakowało… Po odebraniu numerka startowego każdy z zawodników podążył na strzelnicę aby odbyć krótki kurs strzelecki. Po oddaniu pięciu próbnych strzałów uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w konkursach organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji z Krakowa, która była partnerem tej imprezy. Wspólną rozgrzewkę w rytm muzyki Zumby przeprowadziła Marta Jelonek następnie krótkie szkolenie nornic walking przeprowadził sędzia główny strefy marszu – Marek Drapikowski po czym nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów, którego dokonał Wójt Gminy Kościelisko i v-ce prezes Polskiego Związku Biathlonu Józef Staszel. Po krótkim przemówieniu, obietnicach związanych z rozbudowa stadionu biathlonowego i życzeniach samych sukcesów kierowanych do zawodników nastąpił punkt kulminacyjny imprezy - start najmłodszej grupy wiekowej. Start odbywał się metodą interwałową co 30 sekund.
Każdy z uczestników miał do pokonania trzy odcinki 1,5km (najmłodsza grupa 1km). Po każdym okrążeniu zawodnicy oddawali 5 strzałów w pozycji leżącej z odległości 50m do tarczy o średnicy 11cm. Za każdy nie trafiony strzał pokonywali rundę karną 100m. Ten element rywalizacji dodał smaczku imprezie wprowadzając pewną dozę niepewności co do wyłonienia zwycięscy. Nie wystarczyło bowiem poprawnie i szybko chodzić. Aby faktycznie liczyć się w tej rywalizacji trzeba było jeszcze dobrze strzelać. 

Nad prawidłową techniką marszu NW czuwali sędziowie PSNW, którzy swoim fachowym okiem bacznie przyglądali się maszerującym, aby spośród nich wyłonić tych, którzy pokazali najlepszą technikę marszu z kijami. Pod względem technicznym nagrodzono Bogusławę  Kopibida, Małgorzatę Gąsienica, Beatę Łopatkiewicz, Karolinę Gąsienica - Roj oraz Szymona Gąsienica - Roj.

Na mecie, dla każdego uczestnika czekał okolicznościowy medal, pączek, a dla ochłody woda nałęczowianka. Medale wręczał Krzysztof Diablo Włodarczyk i wójta Gminy Kościelisko. Cała impreza obfitowała w słodkości, o które zadbał sponsor imprezy – Spółka Krajowa S.A Polski Cukier. Zawodnicy i kibice regenerowali siły dzięki słodyczom, pączkom oraz cistom, które przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Kościeliska oraz Cukiernia Samanta

Przed uroczystą ceremonią dekoracji najlepszych zawodników wystąpił Regionalny zespół "Polaniorze" działający przy Związku Podhalan w Kościelisku.

Dekoracja zawodników nastąpiła ok. godz 15. Trzech pierwszych zawodników w starszych grupach wiekowych otrzymało nagrodę pieniężną ufundowaną przez Zakład Stolarski ze Spytkowic „Ziobro” oraz upominki ufundowane przez "Polski Cukier”, hurtownie Brutal oraz cukiernie Samantę. Zaś najmłodsza grupa wiekowa otrzymała bony towarowe ufundowane przez firme KV+ oraz słodycze „Polski Cukier” i cukiernie Samanta.

Wyłoniono również najlepszą zawodniczkę i zawodnika Mistrzostw. Wśród kobiet swój tytuł z zeszłego roku obroniła Maria Nędza zaś najlepszym mężczyzną okazał się Franciszek Fatla. Organizatorzy nagrodzili najmłodszego zawodnika a była nią Chmielewska Agatka z Gdańska, nie zabrakło nagrody dla najstarszego uczestnika – Bogdana Tchomali.

Dyrektor zakopiańskiego MOSiR-u Leszek Behaunek ufundował Puchary najlepszym zakopiańczykom a byli nimi Sylwia Loley i sam dyrektor jednak jak na szefa przystało, pan Leszek zachował się "fair play” i swój puchar przekazał drugiemu w kolejności na mecie zakopiańczykowi Marcinowi Sikorskiemu.

Na zakończenie odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród wśród wszystkich uczestników zawodów. Organizatorzy przygotowali ponad 80 prezentów do rozlosowania, dzięki temu prawie każdy z uczestników opuścił zawody z uśmiechem na twarzy. A przecież najlepszą nagrodą dla organizatora jest spontaniczny uścisk dłoni, uśmiech na twarzy i słowo dziękuję wypowiedziane przez zawodnika.

Piękna pogoda i wspaniała atmosfera, fachowa opieka medyczna dzięki rodzinie Długopolskich z Kościelska dopełniły całości obrazu tych innowacyjnych zawodów.

Impreza nie odbyłaby się bez licznych sponsorów i fundatorów nagród. Za co organizatorzy pragną serdecznie podziękować a byli nimi:
Zakład Stolarski Stanisław Ziobro ze Spytkowic oraz BP Kościelisko
Podhalański Bank Spółdzielczy
PSS Społem w Zakopanem
Krakowska hodowla i nasiennictwo ogrodnicze POLAN
Poseł Andrzej Gutt Mostowy
"Szklane Domy” Marian I Elżbieta Krawczyk
Pensjonat Liliowy Dwór Anita i Wojciech Styrczula
Krajowa Spółka Cukrowa S.A  „Polski Cukier” Prezes Marek Derezinski
Centrum Hurtu Spożywczego „ Brutal”  Andrzej Skupień i  Stanisław  Karp
Cukiernia Samanta
KV + Firma Sportowa
Anna Guzik Segway 
Zakład Optyki Okularowej Lucyna Marucha
Witów Ski
Eurosport
TPN
Wynajem Pokoi "Marysia” Maria i Mieczysław Delkowski
Gościniec Góralski Dwór Adam Bukowski
Gazdówka pod Lasem
Restauracja Marymont
Meander Park Oravice
Willa pod Orłem Jolanta I Andrzej Szczepaniak
Szklane Domy Maria i  Elżbieta Krawczyk
Willa w Dolinie Małej Łąki Monika i Edward  Styrczula -Maśniak
Pensjonat Reymontówka
Cztery Pory Roku Maciej Curlej
Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko
Stanisław Gąsienica
Karczma Polany

Jeszcze raz organizatorzy pragną serdecznie podziękować za wspólną zabawę wszystkim sponsorom, partnerom imprezy, patronatom medialnym, gościom specjalnym i wszystkim przybyłym na zawody.

WYNIKI ZAWODÓW (PDF)

 

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Grafika Folk w ramce IIGrafika Folk w ramce IIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Grafika Folk w ramce XGrafika Folk w ramce XGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.