PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

X Majowe Granie

Sobota, 12 listopada 2011 r.
Autor: AKS

X Majowe Granie12 listopada o godz. 18.00 w Domu Ludowym w Kościelisku podczas wyjątkowego wydarzenia, jakim jest Koncert Charytatywny „X Majowe Granie", zagrają Sebastian Karpiel Bułecka, Highlanders Group oraz Uczniowie i Przyjaciele Marka.


Po koncercie około godziny 20:00 organizatorzy zapraszają na Zabawę Góralską przy muzyce słowackiego zespołu Martina i Petera Kustarów połączoną z licytacją i kwestą na rzecz dzieci.

Organizatorzy: Małgorzata Sadłoń, Ania Łabunowicz, Związek Podhalan, GOKR, TOPR

Organizatorzy zachęcają także do wpłat hojnych datków na konto Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z dopiskiem „Majowe Granie"

Konto Bankowe TOPR: ING Bank Śląski nr 58 1050 1722 1000 0023 0273 1175


Idea Majowego Grania

Dziesięć lat temu, w grudniowy dzień, pod śniegiem lawiny, która zeszła ze zboczy Szpiglasowego Wierchu, pogrzebane zostało całe moje dotychczasowe życie i wszystko, co z córką Anią kochałyśmy najmocniej. Bezduszna lawina przysypała wyprawę ratowniczą TOPR-u i odebrała życie dwóm ratownikom. Jednym z tragicznie zmarłych był mój mąż i tata Ani – Marek Łabunowicz Maja. Wraz z jego życiem odeszły wszystkie nasze marzenia...

Życie bez marzeń nie ma sensu, ale jakiś czas mogłyśmy się bez nich obejść. Bez środków do życia i bez swojego miejsca na ziemi nie dałybyśmy rady funkcjonować. Gdy straciłyśmy Marka, straciłyśmy wszystko. Wówczas w najtrudniejszym okresie naszego życia odnalazłyśmy się wśród prawdziwych przyjaciół.

10 lat temu przyjmując pomoc od wielu z Was, zaciągnęłyśmy ogromny dług wdzięczności. Dziś, gdy Ania i ja stanęłyśmy na nogi, chcemy podziękować angażując się w pomoc tym, którzy dzisiaj są w potrzebie. Śmierć łudzi ze środowiska górskiego jest skutkiem ryzyka podejmowanego każdego dnia. Obecny rok, niezwykle boleśnie doświadczył kilka rodzin z Podhala. Zginęli - Kuba Stawowy, Paweł Nadybal oraz Piotr Mędoń - ratownicy TOPR-u.

Tegoroczne X Majowe Granie, które dotychczas poświęcone było pamięci Marka Łabunowicz Mai, będzie miało charakter koncertu charytatywnego! Dochód z koncertu, jak również wszelkie darowizny i środki uzyskane podczas aukcji, zostaną w całości przeznaczone na pomoc ich dzieciom. W organizację koncertu zaangażowany jest Związek Podhalan w Kościelisku, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej oraz Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, na którego konto prosimy wpłacać datki z dopiskiem „Majowe Granie".

Konto bankowe TOPR:  ING Bank Śląski nr 58 1050 1 722 1000 0023 0273 1175

Wspólnie możemy więcej!

Małgorzata Sadłoń i Ania Łabunowicz

Telefon kontaktowy 602 383 244 (Małgorzata Sadłoń)

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza"Naszyjnik "Turkoza" Obwód 47 cm. Materiały: Turkus (duże owale i kule), Stare szkło weneckie, Piryt, Hematyt, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    175 zł
  • Okładka na zeszyt IVOkładka na zeszyt IVLudowe okładka na zeszyt (A5) z czarnego filcu zapinana na guzik, kolorowy haft maszynowy. W komplecie zeszyt w kratkę 96 stron. Wymiary: szerokość 15 cm, długość 23 cm.
    30 zł
  • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
    260 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.