PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

Wystawa malarstwa dr Haliny Romualdy Zięby z Kościeliska

Piątek, 18 listopada 2011 r.
Autor: AKS

Wystawa malarstwa dr Haliny Romualdy Zięby z KościeliskaGminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko zaprasza na wystawę malarstwa Pani dr Haliny Romualdy Zięby z Kościeliska. Wernisaż wystawy odbędzie się 18 listopada o godz. 18.00 w sali wystawowej GOKR Kościelisko przy ulicy Nędzy-Kubińca 76, obok poczty.


Wystawa udostępniona zwiedzającym od 17 listopada do 15 grudnia codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 do 16.30.


Dr Halina Romualda Zięba, z wykształcenia pedagog, specjalista psychoterapii, rehabilitantka. Pochodzi z Tarnowa, gdzie ukończyła LP, następnie studia na AWF w Krakowie. Jest trenerem II kl. narciarstwa oraz specjalistką rehabilitacji. Ukończyła również studia podyplomowe w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz psychologię w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Studia doktoranckie ukończyła na AWF –Wrocław.

Od 37 lat mieszka w ukochanym Kościelisku. Pracę rozpoczęła w sanatorium rehabilitacyjnym w Rabce, następnie przez osiem lat pracowała jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kościelisku, od roku 1981 do 2006 była profesorem w Zespole Szkół Budowlanych. Przez 18 lat pracowała jako doradca metodyczny w zakresie wychowania fizycznego organizując konferencje, warsztaty metodyczne, lekcje pokazowe dla nau-czycieli, zawsze gotowa do niesienia wsparcia i pomocy. Przez całe życie wzbogaca swój warsztat pracy, poszerza wiedzę i umiejętności. Bierze  udział w konferencjach nauko-wych, sympozjach, szkoleniach, kursach. Zdobytą wiedzą dzieli się z innymi. Przez 12 lat prowadziła Centrum Rehabilitacji i Rekreacji w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Jest również ekspertem oświaty. Od 15 lat pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej Oddziału Podhalańskiego w Zakopanem organizuje Ogólnopolskie Konferencje Naukowo - Metodyczne dla nau-czycieli wychowania fizycznego z udziałem wybitnych profesorów.

Przez okres 10-ciu lat pracowała na stanowisku dyrektora Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Stowarzyszenia "RODZINA" w Zakopanem, którego jest współzałożycielem.

Prowadziła warsztaty malarskie dla osób zagrożonych uzależnieniem w/g autor-skiego programu „ ART- terapia na Podhalu”. Została odznaczona nagrodą specjalną Ministra, kilkakrotnie - nagrodą Kuratora Oświaty, odznaczona za zasługi w sporcie szkolnym, oraz w sporcie wyczynowym, otrzymała prestiżową nagrodą Fundacji Pro-fesora Trześniowskiego. Od 6 lat jest starszym wykładowcą w Instytucie fizjoterapii w Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu.

Pani Halina emocje przelewa na płótno. Kiedy znajduje czas na malowanie? - spędza przy sztalugach każdą wolną chwilę. Pani Halina zachwyca się barwą, jej obrazy to głównie olej na płótnie. Tematyka jest różnorodna: kwiaty, martwa natura, abstrakcje. Pierwsza wystawa w 2005 roku odbyła się w Galerii Teatru im. Witkacego w Zakopanem i spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem. Druga wystawa - 2006 rok - Galeria GOKR w Kościelisku. Następne wystawy to: Słowacja - Galeria w Twardoszynie - 2007; Zako-pane - Galeria „U Wnuka”- 2008; Żywiec – 2009; Warszawa- Galeria Talentów -2010. Jej pasja tworzenia jest nieograniczona, kocha przyrodę, muzykę, sport, jest otwarta na ludzi, na nowe wyzwania.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bańka choinkowa IBańka choinkowa IBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    16 zł
  • Wisiorek "Ogródek 1"Wisiorek "Ogródek 1"Z sukna i cekin. Wykonany ręcznie. Wymiary zawieszki 5,5/ 3,5 cm. Obwód 70 cm.
    30 zł
  • Magnes Folk na lodówkę VMagnes Folk na lodówkę VMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.