PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

"Koniki Rodzinne"

Piątek, 8 czerwca 2012 r.
Autor: GOKR Kościelisko

"Koniki Rodzinne"8 czerwca o godz. 18.30 w Gminnym Ośrodku Kultury Kościelisko odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Koniki Rodzinne".


Wystawa udostępniana będzie zwiedzającym od 8 czerwca do 3 sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 16.30.


Izabela Leśkiewicz

Artysta Plastyk – po ukończeniu PWSSP pracowała w Teatrze Lalek „Arlekin” w Łodzi. W krainie bajek wszystko było możliwe, wszystko dozwolone. Zabawa kolorem sprawia jej wiele radości. Fascynacja barwami zauważalna jest zarówno w malarstwie jak i w gobelinach. Tematy obrazów inspirowane są bajkami, pięknem natury, świata. Miłośniczka koni, podróży i górskich wycieczek. Chcąc podzielić się swoimi emocjami, spostrzeżeniami, pisze wiersze, są one odzwierciedleniem jej duszy i nastrojów. Wystawiała swoje prace plastyczne w kraju i za granicą.

 

Andrzej Leśkiewicz

Fotografią zajmuje się już od siódmego roku życia. Ukończone studia na Politechnice Łódzkiej nie przesłoniły wrażliwości patrzenia na piękno przyrody. W trakcie studiów pasją były konie. Świat z wysokości siodła inspirował do dalszego fotografowania i zatrzymania w kadrze czasu. Wiele podróżuje dokumentując piękno, które nas otacza. W swoich zbiorach posiada filmy i kilkanaście tysięcy zdjęć.

 

Mateusz Leśkiewicz

Z wykształcenia inżynier. Przewodnik Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich oraz członek Grupy poszukiwawczej Osp Łódź-Jędrzejów. Miłośnik turystyki i górskich wędrówek z plecakiem – geocacher. Fotografie traktuje jako sposób utrwalenia wspomnień z podróży. W 1997 roku w konkursie organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne otrzymał wyróżnienie za portret.  

 

Kazimierz Klamut 

Wieloletni instruktor harcerski. Wychowanie patriotyczne młodzieży harcerskiej traktował jako jeden z podstawowych obowiązków. Stąd jego gawędy tematycznie związane były najczęściej z dziejami naszej ojczyzny. Pragnąc pogłębić swoją wiedzę historyczną zwiedzał przy każdej okazji muzea, które w swoich zbiorach posiadały działy broni i uzbrojenia ochronnego polskiego rycerstwa. Zafascynowany pięknem zbroi i hełmów oglądanych w muzeach odczułem nieodpartą chęć posiadania choćby kilku kopii hełmów używanych przez średniowiecznych rycerzy. Jednak zdobycie tego typu “eksponatów” pozostawało jedynie w sferze marzeń. W tej sytuacji postanowił sam podjąć próbę wykonania miniatur kilku szyszaków husarskich. Wybrał hełm jako obiekt swych zainteresowań płatnerskich, ponieważ w domowych warunkach jest możliwy do wykonania, o czym najlepiej świadczą fotografie prezentowane na niniejszej wystawie. 

 

Jadwiga Klamut 

W okresie aktywności zawodowej pracowałam jako nauczycielka w szkole podstawowej w Łodzi. Po przejściu na emeryturę mogłam poświęcić więcej czasu na robótki ręczne, takie jak: szydełkowanie, frywolitki oraz haftowanie. Z technik hafciarskich skupiłam się na hafcie krzyżykowym, ponieważ można tym sposobem przedstawiać krajobrazy, sceny rodzajowe, martwe natury, kwiaty oraz portrety. W dorobku posiadam 53 prace, z których wybrałam do prezentacji najbardziej ulubione. Pomysły do prac czerpię z czasopism: “Hafty Polskie” i “Kram z robótkami. 

 

Michał Langer 

Projektant odzieży. Autor m. in. ubiorów dla polskiej kadry olimpijskiej na olimpiady w Sarajewie, Calgary (3 miejsce na świecie za ubiór reprezentacji), Salt Lake City i Nagano oraz pierwszej w kraju kurtki puchowej. Wielokrotnie nominowany przez Krajową Izbę Mody do nagrody i tytułu Projektanta Roku. 

 

Krzysztof Langer 

Lekarz. Wielki miłośnik świata natury. Sternik jachtowy, wielbiciel snowboardu, narciarstwa, jazdy konnej oraz zaawansowanej turystyki pieszej. Zafascynowany zjawiskiem jakim jest życie.

 

Janina Langer

Po ukończonych w 1954 r. studiach na PWSSP w łodzi pracowała w Przemyśle Bawełnianym (projektując wzornictwo przemysłowe). Brała udział w wielu konkursach na Tkaniny Bawełniane (otrzymała wyróżnienia i nagrody). Brała też udział w ogólnopolskich wystawach Tkanin Sztuki Użytkowej oraz w wystawach malarskich. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Kraku i za granicą.

 

Ryszard Langer

Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i historię w Łodzi. Po wielu latach powrócił do ulubionych pasji. Z ogromna radością zajmował się twórczością artystyczną wypowiadając się w wielu technikach, od intarsjowanych obrazów przez olej i akwarelę do naczyń ceramicznych po rzeźbę. Dla autora nie istniało pojęcie trudnego tworzywa.

 

Jadwiga Miniewicz

Malarstwem interesowała się już w szkole średniej. Cała jej amatorska twórczość obejmuje 60 obrazów wykonanych techniką akwarelową i olejną. Tematyka obrazów skupia się wokół motywów religijnych i przyrodniczych. Do najciekawszych praz zaliczyć można obraz przedstawiający Matkę Boską Boleściwą. Obraz ten powstał po śmierci Jej męża. Ukazuje on twarz cierpiącej kobiety. Jej oczy pełne łez przekazują głębokie uczucie bólu i rozpaczy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1"Bransoletka "Mix 1" Obwód - 18 cm. Matriały: Jadeit, Lapis lazuli, Turkus, Aragonit, Koral, Szkło. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę Krzemińską-Owczarz.
    65 zł
  • Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale"Naszyjnik "Krzyżyk i korale" Obwód - 44 cm. Inspirowany starą biżuterią góralską - Koral, Metal, Srebro. Biżuteria zaprojektowana i wykonana przez Elżbietę...
    95 zł
  • Słownik biograficzny "Podhalanie" tom ISłownik biograficzny "Podhalanie" tom ILudzie kultury i sportu, dziennikarze, duchowni i samorządowcy - kilkaset osób znalazło się w tomie I Słownika biograficznego "Podhalanie". Słownik biograficzny...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.