PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

"Koniki Rodzinne"

Piątek, 8 czerwca 2012 r.
Autor: GOKR Kościelisko

"Koniki Rodzinne"8 czerwca o godz. 18.30 w Gminnym Ośrodku Kultury Kościelisko odbędzie się wernisaż wystawy pt. "Koniki Rodzinne".


Wystawa udostępniana będzie zwiedzającym od 8 czerwca do 3 sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 16.30.


Izabela Leśkiewicz

Artysta Plastyk – po ukończeniu PWSSP pracowała w Teatrze Lalek „Arlekin” w Łodzi. W krainie bajek wszystko było możliwe, wszystko dozwolone. Zabawa kolorem sprawia jej wiele radości. Fascynacja barwami zauważalna jest zarówno w malarstwie jak i w gobelinach. Tematy obrazów inspirowane są bajkami, pięknem natury, świata. Miłośniczka koni, podróży i górskich wycieczek. Chcąc podzielić się swoimi emocjami, spostrzeżeniami, pisze wiersze, są one odzwierciedleniem jej duszy i nastrojów. Wystawiała swoje prace plastyczne w kraju i za granicą.

 

Andrzej Leśkiewicz

Fotografią zajmuje się już od siódmego roku życia. Ukończone studia na Politechnice Łódzkiej nie przesłoniły wrażliwości patrzenia na piękno przyrody. W trakcie studiów pasją były konie. Świat z wysokości siodła inspirował do dalszego fotografowania i zatrzymania w kadrze czasu. Wiele podróżuje dokumentując piękno, które nas otacza. W swoich zbiorach posiada filmy i kilkanaście tysięcy zdjęć.

 

Mateusz Leśkiewicz

Z wykształcenia inżynier. Przewodnik Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich oraz członek Grupy poszukiwawczej Osp Łódź-Jędrzejów. Miłośnik turystyki i górskich wędrówek z plecakiem – geocacher. Fotografie traktuje jako sposób utrwalenia wspomnień z podróży. W 1997 roku w konkursie organizowanym przez Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne otrzymał wyróżnienie za portret.  

 

Kazimierz Klamut 

Wieloletni instruktor harcerski. Wychowanie patriotyczne młodzieży harcerskiej traktował jako jeden z podstawowych obowiązków. Stąd jego gawędy tematycznie związane były najczęściej z dziejami naszej ojczyzny. Pragnąc pogłębić swoją wiedzę historyczną zwiedzał przy każdej okazji muzea, które w swoich zbiorach posiadały działy broni i uzbrojenia ochronnego polskiego rycerstwa. Zafascynowany pięknem zbroi i hełmów oglądanych w muzeach odczułem nieodpartą chęć posiadania choćby kilku kopii hełmów używanych przez średniowiecznych rycerzy. Jednak zdobycie tego typu “eksponatów” pozostawało jedynie w sferze marzeń. W tej sytuacji postanowił sam podjąć próbę wykonania miniatur kilku szyszaków husarskich. Wybrał hełm jako obiekt swych zainteresowań płatnerskich, ponieważ w domowych warunkach jest możliwy do wykonania, o czym najlepiej świadczą fotografie prezentowane na niniejszej wystawie. 

 

Jadwiga Klamut 

W okresie aktywności zawodowej pracowałam jako nauczycielka w szkole podstawowej w Łodzi. Po przejściu na emeryturę mogłam poświęcić więcej czasu na robótki ręczne, takie jak: szydełkowanie, frywolitki oraz haftowanie. Z technik hafciarskich skupiłam się na hafcie krzyżykowym, ponieważ można tym sposobem przedstawiać krajobrazy, sceny rodzajowe, martwe natury, kwiaty oraz portrety. W dorobku posiadam 53 prace, z których wybrałam do prezentacji najbardziej ulubione. Pomysły do prac czerpię z czasopism: “Hafty Polskie” i “Kram z robótkami. 

 

Michał Langer 

Projektant odzieży. Autor m. in. ubiorów dla polskiej kadry olimpijskiej na olimpiady w Sarajewie, Calgary (3 miejsce na świecie za ubiór reprezentacji), Salt Lake City i Nagano oraz pierwszej w kraju kurtki puchowej. Wielokrotnie nominowany przez Krajową Izbę Mody do nagrody i tytułu Projektanta Roku. 

 

Krzysztof Langer 

Lekarz. Wielki miłośnik świata natury. Sternik jachtowy, wielbiciel snowboardu, narciarstwa, jazdy konnej oraz zaawansowanej turystyki pieszej. Zafascynowany zjawiskiem jakim jest życie.

 

Janina Langer

Po ukończonych w 1954 r. studiach na PWSSP w łodzi pracowała w Przemyśle Bawełnianym (projektując wzornictwo przemysłowe). Brała udział w wielu konkursach na Tkaniny Bawełniane (otrzymała wyróżnienia i nagrody). Brała też udział w ogólnopolskich wystawach Tkanin Sztuki Użytkowej oraz w wystawach malarskich. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Kraku i za granicą.

 

Ryszard Langer

Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i historię w Łodzi. Po wielu latach powrócił do ulubionych pasji. Z ogromna radością zajmował się twórczością artystyczną wypowiadając się w wielu technikach, od intarsjowanych obrazów przez olej i akwarelę do naczyń ceramicznych po rzeźbę. Dla autora nie istniało pojęcie trudnego tworzywa.

 

Jadwiga Miniewicz

Malarstwem interesowała się już w szkole średniej. Cała jej amatorska twórczość obejmuje 60 obrazów wykonanych techniką akwarelową i olejną. Tematyka obrazów skupia się wokół motywów religijnych i przyrodniczych. Do najciekawszych praz zaliczyć można obraz przedstawiający Matkę Boską Boleściwą. Obraz ten powstał po śmierci Jej męża. Ukazuje on twarz cierpiącej kobiety. Jej oczy pełne łez przekazują głębokie uczucie bólu i rozpaczy.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik "Cukierkowy"Naszyjnik z kulek agaru oraz koralików szkła Weneckiego - vintage. Obwód 50 cm.
    65 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.