PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

Wspólnie uczcijmy jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski !!!

Czwartek, 14 kwietnia 2016 r.
Autor: Maciej Stasiński

Wspólnie uczcijmy jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski !!!W czwartek 14.04.2016 r. w całej Polsce zapłoną watry dla upamiętnienia 1050-lecia Chrztu Polski. Watry zapłoną również w Gminie Kościelisko. Władze Zarządu Głównego Związku Podhalan oraz Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP zamierzają uczcić 1050 rocznicę Chrztu Polski w szczególny sposób. W najbliższy czwartek, 14 kwietnia w całej Polsce zapłonął watry. Akcja odbywa się pod Patronatem Honorowym Prymasa Polski Wojciecha Polaka.


W przeddzień 1050. rocznicy Chrztu Polski, autorzy inicjatywy zapraszają członków Związku Podhalan oraz druhów Ochotniczej Straży Pożarnej Rzeczypospolitej Polskiej do wzięcia udziału we wspólnej akcji upamiętniającej to historyczne wydarzenie.
 
– Pragniemy przesłać od gór, od Krzyża na Giewoncie, światło Ducha Świętego, które dotrze nad polskie morze w ciągu 35 minut – mówią organizatorzy akcji. – Prosimy postępujcie według załączonej mapki i instrukcji, niech akcja ta wykaże naszą jedność i gotowość do współpracy w ważnych dla ojczyzny momentach. Włączcie się do naszej inicjatywy, bądźmy razem w ten szczególny wieczór 14 kwietnia – zachęcają.
 
W Gminie Kościelisko o godz. 20.05 watry rozpalą członkowie Związków Podhalan z Kościeliska, Witowa i Dzianisza oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Kościelisko. Do akcji dołączyły się nasze parafie, Gmina Kościelisko i Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko.
 
W Kościelisku spotkamy się o 19.45  na Butorowym Wierchu, idąc nową ścieżką rowerową od strony Gubałówki, za lasem po lewej stronie na polanie. Po wspólnej modlitwie, o godzinie 20.05 zapłonie ogień. Uroczystość uświetni swoim śpiewem Zespół "Polaniorze"
 
W Witowie spotkamy się o godz. 20.00 nad kościołem przy drodze na cmentarz.
 
W Dzianiszu spotkamy się o godz. 20.00 na Ostryszu, na rozwidleniu drogi asfaltowej do Cichego.
 
Zachęcamy wszystkich mieszkańców gminy do wspólnego udziału w modlitwie i obchodach jubileuszu.

Zapraszamy do przybycia w strojach góralskich.

Prosimy o wcześniejsze przybycie na miejsca uroczystości, aby watry mogły w naszych miejscowościach zapłonąć równo o godzinie 20.05 .

Zobacz w naszym sklepie:
  • Korale folkowe IKorale folkowe IKorale folkowe wykonane z zielonego tybetu i żółtej włóczki. Zawiązywane. Długość całości 106 cm.
    70 zł
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • "Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć""Na Was zawsze można liczyć" - 40 stronnicowy album z fotografiami Grzegorza Gałązki i tekstem Ks. Władysława Mariana Zarębczana. Wydawnictwo MICHALINEUM. My, górale...
    40 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.