PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kościelisko

Zaproszenia

Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-Kubińca

Czwartek, 26 października 2017 r.
Autor: Elżbieta Filipiec

Konkurs Recytatorski im. Stanisława Nędzy-KubińcaKonkurs odbędzie się w dniu 26 października 2017 roku (czwartek) w Domu Ludowym w Kościelisku. Przesłuchania rozpoczniemy o godz. 10.00.


Organizator      

Organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, który  zaprasza dzieci i młodzież z Podhala, Spisza i Orawy do wzięcia udziału w konkursie.

Czas i miejsce

Konkurs odbędzie się w dniu 26 października 2017 roku (czwartek) w Domu Ludowym w Kościelisku. Przesłuchania rozpoczniemy o godz. 10.00

Cel konkursu

- Poznanie i popularyzacja poezji góralskiej

- Uczczenie pamięci Stanisława Nędzy - Kubińca - poety z Kościeliska

Warunki uczestnictwa

1) W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Podhala, Spisza i Orawy przygotowani przez szkoły lub inne instytucje kulturalne oraz przez rodziców.

2) Uczestnicy podzieleni będą na cztery grupy wiekowe:

I grupa: uczniowie klas 0 - I

II grupa: uczniowie klas II – III 

III grupa: uczniowie klas IV – VI

IV grupa: uczniowie klas VII – VIII oraz II i III gim.

3) oraz dwie kategorie:

a) gwarową 

b) literacką

4) Każda szkoła czy instytucja może wytypować: 

 • w kategorii gwarowej

w I grupie: uczniowie klas 0 – I  - 1 osoba

w II grupie : uczniowie klas II-III – 1 osoba

w III grupie: uczniowie klas IV – VI - 1 osoba

w IV grupie: uczniowie klas VII – VIII oraz II i III gim. - 1 osoba 

 • w kategorii literackiej

w I grupie: uczniowie klas 0 – I  - 1 osoba

w II grupie : uczniowie klas II-III – 1 osoba

w III grupie: uczniowie klas IV – VI - 1 osoba

w IV grupie: uczniowie klas VII – VIII oraz II i III gim. - 1 osoba 

5) W grupach wiekowych starszych, tj. III i IV grupie uczestnik recytuje dwa wiersze (bądź jeżeli utwory są długie to fragmenty wierszy): jeden wiersz autorstwa Stanisława Nędzy-Kubińca oraz drugi wiersz autorstwa dowolnie wybranego poety z Podhala, Orawy lub Spisza. W grupach wiekowych młodszych, tj. I i II grupieuczestnik recytuje dwa wiersze (bądź jeżeli utwory są długie to fragmenty wierszy) przy czym dopuszcza się recytację  obu wierszy autorów innych niż Stanisław Nędza- Kubiniec.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 18 20 700 51. 

Kryteria oceny

- pamięciowe opanowanie utworu

- właściwa interpretacja

- ogólny wyraz artystyczny

- poprawność gwarowa (dotyczy kategorii gwarowej) 

Nagrody

Jury przyzna nagrody dla 3 najlepszych wykonawców w każdej grupie wiekowej w obydwu kategoriach.  Jury może także przyznać wyróżnienia.

Nazwiska najlepszych recytatorów zostaną opublikowane w na stronie internetowej www.gminakoscielisko.pl oraz na portalach społecznościowych Gminy Kościelisko

oraz GOKR Kościelisko 

Termin zgłoszenia do konkursu

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do dnia 20 października 2017 r.  na załączonych kartach zgłoszenia – w kartach należy wyraźnie zaznaczyć czy uczestnik recytuje cały wiersz, czy też jego fragment.

Prosimy szkoły, instytucje oraz rodziców o szczególne zwrócenie uwagi na poprawne przygotowanie recytatorów i wytypowanie do konkursu tych najlepszych.

Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko informuje równocześnie, że służy pomocą w każdej sytuacji dotyczącej konkursu i zaprasza do współpracy podczas typowania najlepszych recytatorów.

Karty zgłoszenia dostępne na stronie www.gminakoscielisko.pl  prosimy dostarczać do  siedziby GOKR Kościelisko – ul. Nędzy – Kubińca 76, 34-511 Kościelisko, pocztą zwykłą lub elektroniczną: gokr@gminakoscielisko.pl, bądź faxem  na numer 18 20 700 51

od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 16.30.

Zobacz w naszym sklepie:
 • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
  110 zł
 • Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletk​a "Z pirytem"Bransoletka z fasetowanym pirytem, z perełkami rzecznymi, oraz z oliwek hematytowych. Obw. 20,5 cm.
  50 zł
 • Torebka filcowa XITorebka filcowa XITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. UWAGA - dodatkowo...
  160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.