PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków, Warszawa

Zaproszenia

Górskie spotkania w Krakowie i Warszawie

11–13 listopada 2012 r.
Autor: AKS

Mariusz Zaruski na koniu na Rohaczu OstrymMayfly, seria wydawnicza 360 stopni – Człowiek na krawędzi, Tatrzański Park Narodowy zaprasza na górskie spotkania, które odbędą się 11, 12 i 13 listopada w Krakowie i Warszawie.


Już w najbliższą niedzielę 11 listopada o godzinie 19 w warszawskim Klubie Południk Zero (ul. Wilcza 25) będzie można obejrzeć film „Zew Ciszy”, a po nim spotkać się z Wojciechem Szatkowskim z Muzeum Tatrzańskiego - przewodnikiem tatrzańskim, znawcą historii Tatr i Podtatrza, autorem wielu książek i publikacji. Jego prezentacja zatytułowana „taniec taterników ze śmiercią” poświęcona będzie Mariuszowi Zaruskiemu, Stanisławowi Motyce, Wiesławowi Stanisławskiemu i Wincentemu Birkenmajerowi - najlepszym z najlepszych taterników tamtej epoki działającym w latach 1910 – 1939. Prześledzimy ich największe sukcesy górskie. Pojawią się też trudne pytania. Jaką cenę ponieśli w pogoni za swoją wielką, górską pasją? 

Z kolei 13 listopada o godzinie 19 w klubie Południk Zero rozpocznie się projekcja filmu „Po omacku” o eksploracji najgłębszej jaskini świata – Jaskini Krubera. Po filmie zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Recielskim i Rafałem Kardasiem, alpinistami jaskiniowymi i wspinaczami, członkami Speleoklubu Warszawskiego. Spotkanie zatytułowane „Z Tatr w jaskinie świata” będzie to syntetyczna opowieść o odkrywaniu i eksploracji największych (najgłębszych i najdłuższych) jaskiń świata i o polskich akcentach w tych pracach. Także o jaskiniach tatrzańskich będących kolebką wszystkich polskich grotołazów. 

Natomiast w Krakowie już w poniedziałek 12 listopada o godzinie 19 w Klubie u Louisa w Krakowie (Rynek Główny 13) odbędzie się pokaz filmu „Życie za Everest”, który powstał na podstawie głośnej książki „Wszystko za Everest” Johna Krakauera. Zarówno książka jak i film opowiadają o wyjątkowo tragicznym sezonie pod Everestem. Dlaczego najwyższą górę świata atakują przypadkowe, nieprzygotowane osoby, i czy gruby portfel wystarczy, by pokonać górskiego olbrzyma? Po filmie spotkanie z Romanem Mazikiem – chirurgiem, himalaistą, lekarzem wyprawowym, ratownikiem TOPR zatytułowane „Himalaizm. Organizm w strefie śmierci”. 

Wydarzenia odbywają się w ramach Rozbiegu przed 2 Sports Film Festiwal 360⁰. W listopadzie projekcje odbywają się także w Warszawie i we Wrocławiu. Organizatorem wydarzenia jest Mayfly i seria wydawnicza 360 stopni - Człowiek na krawędzi. Tatrzański Park Narodowy jest partnerem festiwalu.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.