PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Zaproszenia

Dzień Zdrowia Dziecka

Sobota, 5 listopada 2011 r.
Autor: Stowarzyszenie MANKO

Dzień Zdrowia DzieckaStowarzyszenie MANKO zaprasza wszystkich przyszłych i młodych rodziców do świętowania Dnia Zdrowia Dziecka, organizowanego w ramach kampanii społecznej „Nie pal przy dziecku” już 5 listopada w Galerii Kazimierz na ul. Podgórskiej 34 w Krakowie.


Bezpłatne badania, porady medyczne, a także mnóstwo radości ze wspólnej zabawy. Gość specjalny - Jagna Marczułajtis-Walczak, polska snowboardzistka, już potwierdziła, że będzie! Teraz czekamy na Państwa!

KAMPANIA SPOŁECZNA „NIE PAL PRZY DZIECKU” PEŁNĄ PARĄ!

Kampania społeczna powstała w odpowiedzi na ogromny problem palenia przy dzieciach, zarówno tych narodzonych, jak i przebywających w łonie matki. W ramach kampanii uruchomiono portal www.niepalprzydziecku.pl, na którym można znaleźć rzetelne informacje na temat szkodliwych efektów palenia w obecności dziecka, a także porady ekspertów. Organizatorzy przewidzieli cykl spotkań w szkołach rodzenia na terenie całej Małopolski oraz we współpracy ze specjalistami przygotowali broszurę informacyjną, będącą praktycznym zestawieniem wszelkich informacji na temat skutków palenia, a także miejsc, w których można uzyskać pomoc.

DZIEŃ ZDROWIA DZIECKA DLA CAŁEJ RODZINY

Pani Jagna Marczułajtis-Walczak wielka duma polskiego snowboardu, a także młoda mama przybędzie osobiście na spotkanie z młodymi rodzicami.

Warto zabrać ze sobą najmłodszych członków rodziny, ponieważ to specjalnie dla nich Famiga przygotowała pokaz wielkich baniek mydlanych, który będzie się odbywać o każdej pełnej godzinie. Będzie można także pomalować twarz kolorami tęczy oraz nauczyć się jak stworzyć zwierzątka z baloników. Animatorzy z ośrodka Famiga przedstawią również rodzicom jak można twórczo spędzać czas z dziećmi podczas zabaw w Wesołe ludki, czy Misiowe Spotkania. Dzieciaki będą mogły także pobawić się w małych artystów w kąciku Lepi Łapek.

Szczególnie ważne dla młodych mam oraz kobiet w ciąży jest, aby utrzymać formę, do czego będą zachęcać instruktorzy z Joga Centrum. Natomiast przedstawiciele z Instytutu Świadomego Rodzicielstwa pokażą jak od najmłodszych lat rozwijać zdolności swoje i swojego dziecka, zapraszając najmłodszych do muzyczno-ruchowych zabaw z językiem angielskim, a przyszłe i młode mamy na chwilę relaksu podczas twórczych tańców z chustami.

Ponadto będzie to także wyjątkowa okazja do skorzystania z bezpłatnego badania USG 3D, sprawdzenia swojej wydolności oddechowej, ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Otrzymane wyniki będzie można na miejscu skonsultować z lekarzem. Wszystko przygotowali dla Państwa specjaliści ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego UJASTEK.

Fundacja Pro Vitalis, niosąca pomoc młodym kobietom samotnie wychowującym dziecko, nieletnim ciężarnym i kobietom w ciężkiej sytuacji materialnej, zapewni także porady psychologa, prawnika oraz położnej.

Natomiast Nicorette partner w walce z nałogiem zaprosi na badanie zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu do stoiska NICORETTE®.

Najmłodsi często boją się jednak wizyt u lekarza, dlatego pomagać w przełamaniu tego strachu będą organizatorzy akcji Szpital dla Misia, członkowie Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA.

Miłośnicy bycia na czasie z modą będą mogli nacieszyć oczy podczas pokazu mody dziecięcej i ciążowej z kolekcji jesień – zima 2011.

5 listopada 2011 Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34, godz. 12.00-19.00

Pełny program wydarzenia dostępny na: www.niepalprzydziecku.pl. Nikogo nie może zabraknąć!

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.


Program Wydarzenia – Dzień Zdrowia Dziecka

 

Miejsce: Galeria Kazimierz

Termin: 5 listopada 2011, 12:00-19:00

 

Program rozrywkowy:

12:00

Rozpoczęcie Dnia Zdrowia Dziecka

12:15

Program gier i zabaw dla dzieci - Famiga

13:00

Pokaz Wielkich Baniek Mydlanych - Famiga

13:15

Prezentacja Akcji Szpital dla Misia – Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA

14:00

Pokaz Wielkich Baniek Mydlanych - Famiga

14:15

Pokaz mody dziecięcej i ciążowej

15:30

Spotkanie z Gościem Specjalnym – Jagną Marczułajtis

16:00

Pokaz Wielkich Baniek Mydlanych - Famiga

16:15

Quiz medyczny dla dzieci - Ujastek

17:00

Muzyczno-ruchowe zabawy z językiem angielskim - Instytut Świadomego Rodzicielstwa

17:30

Tańce twórcze dla kobiet w ciąży i mam z niemowlętami w chustach - Instytut Świadomego Rodzicielstwa

18:00

Pokaz Wielkich Baniek Mydlanych - Famiga

18:15

Prezentacja ćwiczeń jogi dla kobiet w ciąży – Joga centrum

18:45

Rozdanie nagród w  konkursach dla dzieci i rodziców

 


 

Program konsultacji na stoiskach w godzinach 12:00 – 19:00:

 • Szpital Ginekologiczno- Położniczy UJASTEK:

zaprosi na badanie USG dla kobiet w ciąży, badanie spirometryczne oraz pomiar ciśnienia i glukozy we krwi. Otrzymają Państwo wyniki, które na miejscu można skonsultować z lekarzem.

 • Fundacja Pro Vitalis:

w czasie akcji reprezentujący Fundację psycholog, prawnik oraz położna udzielają specjalistycznych porad potrzebującym mamom i ich rodzinom.

 • Krakowskie Centrum Zdrowia – Joga Centrum i Instytut Świadomego Rodzicielstwa:

przedstawią dobroczynny wpływ jogi oraz zaprezentują jak rozwijać talent dziecka

 • Famiga

zaprosi najmłodszych wraz z rodzicami:

 • kącik plastyczny - LepiŁapki non-stop
 • zabawy dla najmłodszych (Misiowe Spotkanie, WesoLudki)
 • zabawy chustą animacyjną
 • malowanie twarzy
 • zwierzątka z baloników (pomiędzy pokazami baniek)
 • Stowarzyszenie MANKO:

udzieli informacji o kampanii społecznej Nie pal przy dziecku

 • Marka Nicorette:

zaprosi na bezpłatne badanie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokolizera

Zobacz w naszym sklepie:
 • Komplet "Droga Mleczna"Komplet "Droga Mleczna"Elegancki komplet, naszyjnik z wisiorkiem, kolczyki oraz bransoletka. Nadaje się do na wieczór, do sukienki, do białej, czarnej bluzki. Może być kompletem ślubnym...
  260 zł
 • Magnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk na lodówkę VIIIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
  7 zł
 • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
  300 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.