PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kraków

Zaproszenia

Dzień Zdrowia Dziecka

Sobota, 5 listopada 2011 r.
Autor: Stowarzyszenie MANKO

Dzień Zdrowia DzieckaStowarzyszenie MANKO zaprasza wszystkich przyszłych i młodych rodziców do świętowania Dnia Zdrowia Dziecka, organizowanego w ramach kampanii społecznej „Nie pal przy dziecku” już 5 listopada w Galerii Kazimierz na ul. Podgórskiej 34 w Krakowie.


Bezpłatne badania, porady medyczne, a także mnóstwo radości ze wspólnej zabawy. Gość specjalny - Jagna Marczułajtis-Walczak, polska snowboardzistka, już potwierdziła, że będzie! Teraz czekamy na Państwa!

KAMPANIA SPOŁECZNA „NIE PAL PRZY DZIECKU” PEŁNĄ PARĄ!

Kampania społeczna powstała w odpowiedzi na ogromny problem palenia przy dzieciach, zarówno tych narodzonych, jak i przebywających w łonie matki. W ramach kampanii uruchomiono portal www.niepalprzydziecku.pl, na którym można znaleźć rzetelne informacje na temat szkodliwych efektów palenia w obecności dziecka, a także porady ekspertów. Organizatorzy przewidzieli cykl spotkań w szkołach rodzenia na terenie całej Małopolski oraz we współpracy ze specjalistami przygotowali broszurę informacyjną, będącą praktycznym zestawieniem wszelkich informacji na temat skutków palenia, a także miejsc, w których można uzyskać pomoc.

DZIEŃ ZDROWIA DZIECKA DLA CAŁEJ RODZINY

Pani Jagna Marczułajtis-Walczak wielka duma polskiego snowboardu, a także młoda mama przybędzie osobiście na spotkanie z młodymi rodzicami.

Warto zabrać ze sobą najmłodszych członków rodziny, ponieważ to specjalnie dla nich Famiga przygotowała pokaz wielkich baniek mydlanych, który będzie się odbywać o każdej pełnej godzinie. Będzie można także pomalować twarz kolorami tęczy oraz nauczyć się jak stworzyć zwierzątka z baloników. Animatorzy z ośrodka Famiga przedstawią również rodzicom jak można twórczo spędzać czas z dziećmi podczas zabaw w Wesołe ludki, czy Misiowe Spotkania. Dzieciaki będą mogły także pobawić się w małych artystów w kąciku Lepi Łapek.

Szczególnie ważne dla młodych mam oraz kobiet w ciąży jest, aby utrzymać formę, do czego będą zachęcać instruktorzy z Joga Centrum. Natomiast przedstawiciele z Instytutu Świadomego Rodzicielstwa pokażą jak od najmłodszych lat rozwijać zdolności swoje i swojego dziecka, zapraszając najmłodszych do muzyczno-ruchowych zabaw z językiem angielskim, a przyszłe i młode mamy na chwilę relaksu podczas twórczych tańców z chustami.

Ponadto będzie to także wyjątkowa okazja do skorzystania z bezpłatnego badania USG 3D, sprawdzenia swojej wydolności oddechowej, ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Otrzymane wyniki będzie można na miejscu skonsultować z lekarzem. Wszystko przygotowali dla Państwa specjaliści ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego UJASTEK.

Fundacja Pro Vitalis, niosąca pomoc młodym kobietom samotnie wychowującym dziecko, nieletnim ciężarnym i kobietom w ciężkiej sytuacji materialnej, zapewni także porady psychologa, prawnika oraz położnej.

Natomiast Nicorette partner w walce z nałogiem zaprosi na badanie zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu do stoiska NICORETTE®.

Najmłodsi często boją się jednak wizyt u lekarza, dlatego pomagać w przełamaniu tego strachu będą organizatorzy akcji Szpital dla Misia, członkowie Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA.

Miłośnicy bycia na czasie z modą będą mogli nacieszyć oczy podczas pokazu mody dziecięcej i ciążowej z kolekcji jesień – zima 2011.

5 listopada 2011 Galeria Kazimierz, ul. Podgórska 34, godz. 12.00-19.00

Pełny program wydarzenia dostępny na: www.niepalprzydziecku.pl. Nikogo nie może zabraknąć!

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków oraz Województwa Małopolskiego.


Program Wydarzenia – Dzień Zdrowia Dziecka

 

Miejsce: Galeria Kazimierz

Termin: 5 listopada 2011, 12:00-19:00

 

Program rozrywkowy:

12:00

Rozpoczęcie Dnia Zdrowia Dziecka

12:15

Program gier i zabaw dla dzieci - Famiga

13:00

Pokaz Wielkich Baniek Mydlanych - Famiga

13:15

Prezentacja Akcji Szpital dla Misia – Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA

14:00

Pokaz Wielkich Baniek Mydlanych - Famiga

14:15

Pokaz mody dziecięcej i ciążowej

15:30

Spotkanie z Gościem Specjalnym – Jagną Marczułajtis

16:00

Pokaz Wielkich Baniek Mydlanych - Famiga

16:15

Quiz medyczny dla dzieci - Ujastek

17:00

Muzyczno-ruchowe zabawy z językiem angielskim - Instytut Świadomego Rodzicielstwa

17:30

Tańce twórcze dla kobiet w ciąży i mam z niemowlętami w chustach - Instytut Świadomego Rodzicielstwa

18:00

Pokaz Wielkich Baniek Mydlanych - Famiga

18:15

Prezentacja ćwiczeń jogi dla kobiet w ciąży – Joga centrum

18:45

Rozdanie nagród w  konkursach dla dzieci i rodziców

 


 

Program konsultacji na stoiskach w godzinach 12:00 – 19:00:

 • Szpital Ginekologiczno- Położniczy UJASTEK:

zaprosi na badanie USG dla kobiet w ciąży, badanie spirometryczne oraz pomiar ciśnienia i glukozy we krwi. Otrzymają Państwo wyniki, które na miejscu można skonsultować z lekarzem.

 • Fundacja Pro Vitalis:

w czasie akcji reprezentujący Fundację psycholog, prawnik oraz położna udzielają specjalistycznych porad potrzebującym mamom i ich rodzinom.

 • Krakowskie Centrum Zdrowia – Joga Centrum i Instytut Świadomego Rodzicielstwa:

przedstawią dobroczynny wpływ jogi oraz zaprezentują jak rozwijać talent dziecka

 • Famiga

zaprosi najmłodszych wraz z rodzicami:

 • kącik plastyczny - LepiŁapki non-stop
 • zabawy dla najmłodszych (Misiowe Spotkanie, WesoLudki)
 • zabawy chustą animacyjną
 • malowanie twarzy
 • zwierzątka z baloników (pomiędzy pokazami baniek)
 • Stowarzyszenie MANKO:

udzieli informacji o kampanii społecznej Nie pal przy dziecku

 • Marka Nicorette:

zaprosi na bezpłatne badanie dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu za pomocą smokolizera

Zobacz w naszym sklepie:
 • Saszetka ISaszetka ISaszetka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z brązowej podszewki.   Szerokość ok. 22 cm. Wysokość ok. 18 cm Materiał: Filc...
  50 zł
 • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
  35 zł
 • Aniołek mały IIIAniołek mały IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 7 cm. Ozdoba np. choinkowa.
  8 zł

Zobacz także:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.