PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Uroczystości w Szkole Podstawowej w Krauszowie

Sobota, 8 czerwca 2013 r.   Autor: SP w Krauszowie

Uroczystości w Szkole Podstawowej w Krauszowie4 czerwca to dzień szczególny dla Szkoły Podstawowej w Krauszowie. W 120. rocznicę założenia szkoła uzyskała imię św. Stanisława Kostki i wzbogaciła się o sztandar. Poszukiwania patrona trwały od lat. W dokumentach archiwalnych znaleziono zapis, z którego wynika, że na przełomie lat 20 i 30 ubiegłego wieku szkole patronował św. Stanisław Kostka. Dyrektor Barbara Stala zwraca uwagę, że jest to postać nietuzinkowa. Żył w pobożności i ubóstwie, jest wzorem do naśladowania dla młodzieży - „Chcemy, aby jego życiowa dewiza - Do wyższych rzeczy jestem stworzony - przyświecała naszej młodzieży i była wykładnią do budowania programu wychowawczego szkoły”. czytaj więcej

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.