PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krempachy

Kultura

Święto patrona Gimnazjum w Krempachach

Wtorek, 15 listopada 2011 r.
Autor: Stanisław Krzysztofek

Fot. Karolina ŁojekW poniedziałek 17 października cała społeczność Gimnazjum w Krempachach świętowała Dzień Patrona Szkoły – Jana Pawła II oraz Dzień Papieski. Na uroczystą Mszę Święta celebrowaną przez ks. Jarosława Żmiję z parafii w Tenczynku wraz z proboszczem parafii w Krempachach ks. Janem Wróblem, sprawowaną w intencji uczniów naszej szkoły, ks. Jarosław przywiózł ze sobą relikwie Błogosławionego Jana Pawła II.


W trakcie Mszy Świętej chór pod skrzydłami pani Ewy Fudalewicz zaśpiewał pieśni religijne które uświetniły Eucharystię. Po zakończonej Mszy Świętej każdy mógł podejść ku relikwiarzowi z krwią błogosławionego i go ucałować.
"Teraz zostajemy sami, ale to dzięki Niemu nauczyliśmy się być Wspólnotą. Jesteśmy inni, ale tę inność trzeba budować."

W czasie obchodów Święta patrona szkoły odbyło się także ślubowanie klas pierwszych na uczniów naszego gimnazjum - do pasowania wystąpili przewodniczący klas którzy w imieniu swoich grup przysięgali.

Następnie odbyła się uroczysta akademia związana z opisem postawy i życia Błogosławionego Jana Pawła II, przygotowana przez panią katechetkę Elżbietę Banach, a przedstawioną przez uczniów naszej szkoły. Opisy życia Karola Wojtyły jako papieża oraz pozostałej po nim pustki przeplatano filmami z najpopularniejszymi i najważniejszymi słowami naszego papieża. Akademię uświetnił szkolny zespółBelivers pod opieką pana Łukasza Iżyka.
"Nie lękajcie się i zróbcie coś – coś wielkiego!"

www.GIMpress.c0.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Poduszka brązowa IIPoduszka brązowa IIPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 42 na 42 cm.
    100 zł
  • Magnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk na lodówkę IIMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.