PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krempachy

Kultura

Święto patrona Gimnazjum w Krempachach

Wtorek, 15 listopada 2011 r.
Autor: Stanisław Krzysztofek

Fot. Karolina ŁojekW poniedziałek 17 października cała społeczność Gimnazjum w Krempachach świętowała Dzień Patrona Szkoły – Jana Pawła II oraz Dzień Papieski. Na uroczystą Mszę Święta celebrowaną przez ks. Jarosława Żmiję z parafii w Tenczynku wraz z proboszczem parafii w Krempachach ks. Janem Wróblem, sprawowaną w intencji uczniów naszej szkoły, ks. Jarosław przywiózł ze sobą relikwie Błogosławionego Jana Pawła II.


W trakcie Mszy Świętej chór pod skrzydłami pani Ewy Fudalewicz zaśpiewał pieśni religijne które uświetniły Eucharystię. Po zakończonej Mszy Świętej każdy mógł podejść ku relikwiarzowi z krwią błogosławionego i go ucałować.
"Teraz zostajemy sami, ale to dzięki Niemu nauczyliśmy się być Wspólnotą. Jesteśmy inni, ale tę inność trzeba budować."

W czasie obchodów Święta patrona szkoły odbyło się także ślubowanie klas pierwszych na uczniów naszego gimnazjum - do pasowania wystąpili przewodniczący klas którzy w imieniu swoich grup przysięgali.

Następnie odbyła się uroczysta akademia związana z opisem postawy i życia Błogosławionego Jana Pawła II, przygotowana przez panią katechetkę Elżbietę Banach, a przedstawioną przez uczniów naszej szkoły. Opisy życia Karola Wojtyły jako papieża oraz pozostałej po nim pustki przeplatano filmami z najpopularniejszymi i najważniejszymi słowami naszego papieża. Akademię uświetnił szkolny zespółBelivers pod opieką pana Łukasza Iżyka.
"Nie lękajcie się i zróbcie coś – coś wielkiego!"

www.GIMpress.c0.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat”Opera góralska „Naski Świat” wg libretta Franciszka Łojasa Kośli doczekała się swojej wersji filmowej (1 godz. 33 min.). Produkcja trwała prawie rok. Na płycie DVD...
    35 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.