PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krempachy

Kultura

Spotkanie z Habibi Hamid w krempaskim Gimnazjum

Sobota, 26 listopada 2011 r.
Autor: Stanisław Krzysztofek

fot. Karolina Łojek„Drugie skrzydło” i „Pióro motyla” to dwie książki pochodzącego z Lubelszczyzny pisarza Roberta Karwata, działającego pod pseudonimem Habibi Hamid, który 22 listopada spotkał się z młodzieżą w bibliotece szkolnej gimnazjum w Krempachach. Habibi opowiadał o swoich książkach i wierszach przeznaczonych do recytacji lub śpiewu. Jego główne motto życiowe przejawiające się w utworach brzmi: „najważniejsza jest miłość”.


- Piszę opowieści dla dzieci w wieku 0-120 lat, baśnie, bajki (w tym bajki terapeutyczne) oraz opowiadania i powieści o miłości. Uzupełnieniem twórczości są eseje, felietony, teksty satyryczne, opowiadania fantastyczne oraz wiersze – pisze o sobie sam Robert Karwat. – Jestem laureatem konkursów literackich: „Miłość niejedno ma imię”, „Ad Absurdum”, „O kwiat niezapominajki”, „Techniką czy magią”, „Jak Alchemik zmienił twoje życie?”.

Światy równoległe, dalekie od siebie,
I nasze serca uwiezione w nich
Jak gwiazdy samotne na bezludnym niebie,
Dlaczego nie mogą jednym rytmem bić?

W trakcie spotkania autor opowiadał o swojej książce i czytał jej fragmenty, zaprosił również dzieci do wspólnego śpiewania i prezentacji swoich ulubionych wierszy, opowiadań i bajek. Było wiele zabawy i mnóstwo uśmiechów. Na zakończenie jak zwykle były autografy i podziękowania.

www.GIMpress.c0.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Zbójnickie czakoZbójnickie czakoZbójnickie czako wykonane z sukna w kolorze brązowym z sztywną wkładką skórzaną. Czako posiada orle pióro z zdobioną metalową okuwką z mosiądzu. Z guzem zdobionym rozetą...
    950 zł
  • Gwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaGwiozdkowo Opowiostka - Hanka RybkaZespół wykonuje kolędy polskie oraz pastorałki pochodzące z Podhala i nie tylko. Prezentowany program jest oparty na płycie zatytułowanej "Gwiozdkowo Opowiastka"...
    25 zł
  • Aniołek średni IIIAniołek średni IIIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.