PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krempachy

Kultura

Spotkanie z Habibi Hamid w krempaskim Gimnazjum

Sobota, 26 listopada 2011 r.
Autor: Stanisław Krzysztofek

fot. Karolina Łojek„Drugie skrzydło” i „Pióro motyla” to dwie książki pochodzącego z Lubelszczyzny pisarza Roberta Karwata, działającego pod pseudonimem Habibi Hamid, który 22 listopada spotkał się z młodzieżą w bibliotece szkolnej gimnazjum w Krempachach. Habibi opowiadał o swoich książkach i wierszach przeznaczonych do recytacji lub śpiewu. Jego główne motto życiowe przejawiające się w utworach brzmi: „najważniejsza jest miłość”.


- Piszę opowieści dla dzieci w wieku 0-120 lat, baśnie, bajki (w tym bajki terapeutyczne) oraz opowiadania i powieści o miłości. Uzupełnieniem twórczości są eseje, felietony, teksty satyryczne, opowiadania fantastyczne oraz wiersze – pisze o sobie sam Robert Karwat. – Jestem laureatem konkursów literackich: „Miłość niejedno ma imię”, „Ad Absurdum”, „O kwiat niezapominajki”, „Techniką czy magią”, „Jak Alchemik zmienił twoje życie?”.

Światy równoległe, dalekie od siebie,
I nasze serca uwiezione w nich
Jak gwiazdy samotne na bezludnym niebie,
Dlaczego nie mogą jednym rytmem bić?

W trakcie spotkania autor opowiadał o swojej książce i czytał jej fragmenty, zaprosił również dzieci do wspólnego śpiewania i prezentacji swoich ulubionych wierszy, opowiadań i bajek. Było wiele zabawy i mnóstwo uśmiechów. Na zakończenie jak zwykle były autografy i podziękowania.

www.GIMpress.c0.pl

Zobacz w naszym sklepie:
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • Wisiorek "Sopel"Wisiorek "Sopel"Wisiorek z kwarcem pokrytym tytanem. Obw. 60 cm. Dł. zawieszki 3,5 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.