PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n. D.

Zaproszenia

8. LETNI FESTIWAL PIENINY-KULTURA-SACRUM

Sobota, 5 sierpnia 2017 r.
Autor: Agnieszka Stefańska

8. LETNI FESTIWAL PIENINY-KULTURA-SACRUM"Na pograniczu kultur" to tytuł kolejnego koncertu, który w sobotni wieczór (5 sierpnia) o godz. 19:00 rozpocznie się w kościele Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. Przed festiwalową publicznością zaprezentuje się słowacki organista Stanisław Surin, któremu w części kameralnej koncertu towarzyszyła będzie krakowska sopranistka Wiktoria Bisztyga.


W wykonaniu artystów przepiękne arie Georga Friedricha Haendla, a także opracowania polskich pieśni sakralnych. Warto w sobotni wieczór odpocząć przy pięknym śpiewie, ubogaconym harmonijnymi dźwiękami organów.

Stanisław Surin jest nie tylko cenionym w swoim kraju i daleko poza jego granicami wirtuozem, lecz także pedagogiem gry organowej na uniwersytecie w Ruzomberoku, dyrektorem międzynarodowych koncertów organowych odbywających się w katedrze w Bratysławie i rzeczoznawcą do spraw budownictwa organowego na teren całej Słowacji. Jest także cenionym kompozytorem utworów organowych.

Z kolei sopranistka, Wiktoria Bisztyga, choć na co dzień jest związana z Krakowem, gdzie od wielu lat jest znakomitą solistką Akademickiego Chóru Organum, wywodzi się z Limanowej. Specjalizuje się nie tylko w wykonawstwie muzyki klasycznej, lecz też filmowej, a nawet ludowej.

Taki też szeroki będzie przekrój programowy sobotniego koncertu.

Organizatorem Festiwalu jest Parafia Wszystkich Świętych w Krościenku n. Dunajcem przy współpracy ze Stowarzyszeniem Artystycznym PianoClassic. Festiwal odbywa się dzięki pomocy finansowej i rzeczowej udzielonej przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Krościenko n.D., Pensjonat CrosnaSpa*** oraz Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. Pomysłodawcą i opiekunem artystycznym Festiwalu jest Agnieszka Radwan-Stefańska.

Wstęp wolny.
facebook.com/pieninyfestiwal

Zobacz w naszym sklepie:

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.