PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n.D.

Kultura

Koncert finałowy IV Festiwalu Pieniny-Kultura-Sacrum

Wtorek, 13 sierpnia 2013 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

Koncert finałowy IV Festiwalu Pieniny-Kultura-SacrumW sobotę 10 sierpnia 2013 roku w Kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku n.D. odbył się koncert zamykający IV Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum". W finałowym koncercie wystąpili: organista Bogdan Narloch i trębacz Roman Gryń. Bogdan Narloch jest koncertującym organistą, jest także niestrudzonym propagatorem i animatorem muzyki organowej na polskim wybrzeżu. Przewodniczy licznym festiwalom organowym. Jest również dyrektorem szkoły muzycznej w Koszalinie. Współpracuje na stałe z Filharmonią Koszalińską.


Roman Gryń jest profesorem w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie prowadzi klasę trąbki, pełniąc jednocześnie od 2002 roku funkcję Kierownika Katedry Instrumentów Dętych i Akordeonu. Prowadzi również bardzo bogatą działalność solistyczną i kameralną.

Dyrektor Artystyczny Festiwalu Agnieszka Radwan-Stefańska rozpoczynając ostatni koncert. podkreśliła:  Jak co roku koncerty odbywały się w tej przepięknej pienińskiej, górskiej scenerii, która tworzyła niecodzienny kontekst dla muzyki klasycznej. Kontynuacja dzieła,  rozpoczętego siedem lat temu, była możliwa dzięki życzliwości i współpracy proboszcza tutejszej parafii ks. Henryka Homoncika. Bardzo dziękuję mu za tę współpracę. Zamykając tegoroczny Festiwal, w imieniu organizatora Stowarzyszenia Artystycznego PianoClassic serdecznie dziękuję mecenasowi festiwalu ZEW Niedzica S.A., Starostwu Powiatowemu w Nowym Targu, Publicznemu Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku oraz właścicielom Pensjonatu Crosna SPA za udzielenie gościny artystom.  
 
Za sprawą wybitnych wykonawców oraz dzięki osobistemu zaangażowaniu prowadzącej koncerty  Agnieszki  Radwan-Stefańskiej - Dyrektora  Artystycznego Festiwalu  klimat sobotnich wieczorów na pewno na długo zapadnie w naszej pamięci, pozostawiając w nas poczucie przyjemnego duchowego ucztowania w tak wspaniałym kulturalnym przedsięwzięciu.  Ks. proboszcz Henryk Homoncik, dziękując Pani Agnieszce Radwan-Stefańskiej  po finałowym koncercie za organizację tegorocznego Festiwalu powiedział:  już dzisiaj chciałbym zaprosić na przyszłoroczny V Letni Festiwal "Pieniny-Kultura-Sacrum".
 
Festiwal stał się cykliczną, prestiżową imprezą skierowaną do mieszkańców Krościenka oraz turystów odwiedzających w wakacje nasz region. W samym sercu pienińskiego lata dostarcza miłośnikom muzyki poważnej wielu atrakcji artystycznych i przeżyć duchowych. Wielu turystów jest zaskoczonych, że mogą bez opłat za bilety uczestniczyć w koncertach , spotykać się bezpośrednio,  oko w oko,  z wybitnymi muzykami (ale także wybitnymi aktorami, jak Jerzy Trela).
 
Chociaż wstęp na koncerty był bezpłatny, jednak organizatorzy zaplanowali, aby chętni mogli ofiarować wolne datki na budowę ochronki.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce IGrafika Folk w ramce IGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa IVTorebka filcowa IVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamyka na zatrzaski. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Szerokość ok. 33 cm Wysokość ok. 31...
    130 zł
  • Ludowe etui na tablet VIILudowe etui na tablet VIILudowe etui z ciemno-szarego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.