PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Krościenko n.D.

Kultura

Biesiada Pienińska

Niedziela, 19 lipca 2015 r.
Autor: Zdzisław Soliwoda

Biesiada PienińskaW sobotę w 18 lipca 2015 roku w krościeńskim amfiteatrze odbyła się Trzecia Biesiada Pienińska. Została ona połączona z IX Jarmarkiem Krościeńskim. Te sobotnie spotkania wakacyjne z folklorem to realizacja projektu, którego głównym celem jest ożywienie i kultywowanie miejscowych tradycji oraz podtrzymanie i propagowanie dziedzictwa kulturowego regionu wśród dzieci, młodzieży, mieszkańców gmin regionu Pienin oraz wśród turystów.


Organizatorami cyklu cotygodniowych, regionalnych spotkań są: Fundacja Dzieci Pienin, Gmina Krościenko n.D. oraz Gminne Centrum Kultury.  Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach zadań publicznych Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2015 roku pod nazwą „Mecenat Małopolski”, na który Fundacja Dzieci Pienin otrzymała dofinansowanie w wysokości 10 tys.zł.

Na scenie amfiteatru zaprezentował się zespół pieniński „Juhasy” ze Szczawnicy wraz z kapelą "Jaworcanie" oraz dziecięcy zespół z Ochotnicy, prezentujący folklor podhalański. Zaprezentował się także Regionalny Zespół Pieśni i Tańca "Pieniny" z Krościenka a następnie grupa śpiewacza "Krościeńcanki". Po ich występie odbył się koncert Orkiestry Dętej OSP Krościenko a następnie zaprezentowała się grupa taneczna z "Atomówki". Na zakończenie biesiady wystąpił Dziecięcy Zespół Regionalny "Małe Pieniny" oraz gwiazda wieczoru- zespół "Turnioki".

Wśród dodatkowych atrakcji festynu były: ścianka wspinaczkowa, tyrolka nad Dunajcem, łódź flisacka na Dunajcu degustacja potraw regionalnych oraz wystawa prac twórców.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Ludowe etui na tablet IIILudowe etui na tablet IIILudowe etui z czarnego filcu zapinane na rzep, kolorowy haft maszynowy. Etui nadaje się do przechowywania np. tabletu. Wymiary: szerokość 21 cm, długość 31 cm.
    60 zł
  • Obraz olejny Folk IVObraz olejny Folk IVObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz...
    300 zł
  • „Baby i Dezerterzy”„Baby i Dezerterzy”Płyta DVD zawiera spektakl „Baby i dezerterzy” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej (57 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka działający...
    30 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.