PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031 »

Krościenko n.D.

Wiadomości

Paczki świąteczne od Wolontariuszy

Poniedziałek, 22 grudnia 2014 r.
Autor: s. Małgorzata Dyrek

Paczki świąteczne od Wolontariuszy"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - powiedział kiedyś papież Jan Paweł II. Zainspirowani słowami naszego wielkiego Rodaka wolontariusze ZSZiP z Krościenka od kilku lat odwiedzają w okresie świątecznym dzieci w Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym oraz podopiecznych w Przytulisku św. Brata Alberta w Grywałdzie.


Podobnie i w tym roku - 16 grudnia w godzinach przedpołudniowych -  wolontariusze udali się do ośrodka w Krościenku, aby "spóźniony nieco" św.Mikołaj rozdał dzieciom podarunki.  Radość zagościła na twarzach dzieciaków, które chętnie bawiły się i kolędowały, a także pozowały do zdjęć z Mikołajem i Aniołkami.

 Po lekcjach grupa wolontariuszy i kolędników udała się do Grywałdu. Spotkanie, jak co roku, odbyło się w świetlicy, gdzie zgromadziły się podopieczne, które z niecierpliwością i podekscytowaniem oczekiwały na młodzież. Wolontariusze przekazali każdej pani kartki z życzeniami oraz paczki z owocami i słodyczami, a następnie wszyscy razem kolędowali. Życzenia przekazane zostały także Siostrom Albertynkom - gospodarzom hospicjum, pracownikom oraz księżom emerytom tam mieszkającym. Po wspólnym spotkaniu wolontariusze poszli z życzeniami do osób ciężko chorych, które musiały zostać w pokojach, aby im również złożyć życzenia i rozdać prezenty. Spotkania integracyjne - zarówno z dziećmi niepełnosprawnymi jak i osobami starszymi, chorymi - są niewątpliwie bogate w przeżycia i doświadczenia dla obu stron. Tym większa radość i satysfakcja, że uczniowie naszej szkoły są nadal wrażliwi na potrzeby innych i potrafią się dzielić tym, co mają, z potrzebującymi. Paczki bowiem zostały wykonane z funduszy pochodzących z kiermaszu świątecznego oraz dobrowolnych ofiar uczniów i nauczycieli ZSZiP.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Aniołek średni IIAniołek średni IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 6,5 cm. Wysokość 9 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    10 zł
  • Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik "Kulki"Naszyjnik z kulek turkusu /średnica 1 cm / oraz kulek agatu różowego /średnica 0,8 cm/. Obw. 46,5 cm
    85 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.