PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kultura

„Między chmurami a niebem”

Poniedziałek, 6 stycznia 2014 r.
Autor: Maciej Stasiński

„Między chmurami a niebem”Książka z płytą „Między chmurami a niebem” Mirosława Kowalika to zbiór poetyckich refleksji – wydawnictwo niezwykłe z wielu powodów. Przywykliśmy już do gatunku „piosenki poetyckiej”. Tymczasem Mirosław Kowalik stworzył „poezję muzyczną”, nie tylko tło muzyczne z tekstem, ale całą ścieżkę dźwiękową jak do filmu, który ma swoje momenty wzruszeń i dynamicznych zwrotów akcji. Zaproszeni do współpracy goście, Joachim Mencel, Mateusz Pospieszalski i wielu innych, tworzą wspólnie z autorem prawdziwie wielką orkiestrę. Dwie piosenki autorstwa Kowalika, znane z płyty Jana Trebuni –Tutki i zespołu Jazgot, znane są już słuchaczom, bo muzyka to praca i pasja Mirosława Kowalika, a poezją wyraża coś, ”czego w inny sposób nie da się powiedzieć” – to cytat z Ernesta Brylla, którego można usłyszeć na płycie w roli interpretatora i komentatora (uwaga: rzadka okazja!).


Bryll czyta poezje Kowalika z zachwycającą prostotą. Czyta je również Jerzy Trela i nie można tej propozycji przegapić – bo wiersze czytane przez aktora, który ma swoim dorobku role Mefistofelesa i Konrada… brzmią  wyjątkowo podniośle. Jest też Marcin Styczeń - twórca wszechstronny, jego interpretacja i barwa głosu wzmacnia poczucie intymności wyznań poetyckich. Jak już wskazuje sam tytuł, „Między chmurami a niebem”, dotyka spraw na granicy przeżyć codziennych i mistycznych, to wyznania bardzo osobiste, medytacje. Czytelnik i słuchacz znajdzie tu dla siebie ćwiczenia duchowe i pytania, na które warto sobie odpowiedzieć. Tomik w oprawie graficznej, na które składają się kolaże fotograficzne, jest propozycją tak praktyczną dla ducha, jak książka kucharska dla ciała. Warto mieć tę książkę w zasięgu ręki, bo zawsze może się przydać.

http://www.youtube.com/watch?v=oI2ycar7QsY

http://www.youtube.com/watch?v=b5uFW1yusEw

Zobacz w naszym sklepie:
  • Flakon szklany IVFlakon szklany IVOkrągły falkon szklany z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 13,5 cm, średnica 18 cm (średnica podstawy 13,5 cm)
    130 zł
  • Obraz olejny Folk IObraz olejny Folk IObraz olejny Folk z namalowanym autorskim wzorem inspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Padhala doskonale nadaje się do każdego wnętrza. Obraz czarno...
    350 zł
  • Wisiorek "Panda"Wisiorek "Panda"Sam miś, szklany Lampwork + szklane koraliki. obw. 53 cm dług. zawieszki 2 cm.
    70 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.