PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Kultura

KAYAH i Transoriental Orchestra

Niedziela, 21 sierpnia 2016 r.
Autor: Piotr Korczak

KAYAH i Transoriental OrchestraW piątek w ramach 48. MFFZG odbył się koncert "Na Folkową Nutę", którego gwiazdą była Kayah. Wystąpiła wspólnie z projektem Transoriental Orchestra. Artystka zabrała wypełniony po brzegi namiot festiwalowy w wyjątkową podróż, wykonując pieśni żydowskie z różnych regionów Europy i Bliskiego Wschodu, pełne bałkańskich, perskich, słowiańskich i afrykańskich brzmień. Było to nie lada wyzwanie dla wokalistki, która musiała zmierzyć się z różnymi językami. Ponadto publiczność mogła usłyszeć dawne przeboje, które nawiązują do nurtu World Music.


Muzyczną ucztę wzbogacił wyjątkowo udany gościnny udział podhalańskich muzyków: Andrzeja Polaka, Jana Trebuni-Tutki, Józefa Doruli i Roberta Czecha. Wokalistka wspólnie z muzykami rozgrzała publiczność. Nie zabrakło także bisów i gorących owacji na stojąco. Jako support wystąpił zespół InFidelis. To duet założony przez Helenę Matuszewską i Martę Sołek czerpiący z tradycji. Repertuar duetu jest inspirowany melodiami ludowymi z całej Polski. InFidelis traktuje muzykę jako punkt wyjścia do własnych artystycznych poszukiwań. Zespół jest też laureatem konkursu Nowa Tradycja 2016 – II nagroda oraz nagrody publiczności „Burza Braw” oraz konkursu Scena Otwarta na Mikołajkach Folkowych 2015 – II nagroda.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik "Porzeczki"Naszyjnik z drobnych Korali rekonstruowanych oraz z przekładek - drobniutkich koralików szklanych. Obwód 49,5 cm. Średnica koralików z korala 0,7 i 0,5 cm. Zapięcie...
    65 zł
  • 100-lecie LO im. O. Balzera w Zakopanem100-lecie LO im. O. Balzera w ZakopanemDwupłytowy album DVD zawierający relacje wideo z obchodów 100-lecie Liceum Ogólnokształcącego  im. O. Balzera w Zakopanem. Pierwsza płyta zawiera reportaż (30 min.) ze...
    25 zł
  • Falkon szklany IFalkon szklany IFalkon szklany w postaci sześcianu z ludowym motywem malowanym ręcznie. Wymiary: wysokość 15 cm, szerokość 10 cm.
    80 zł

Galerie zdjęć:


Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.