PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Leszczyny

Zaproszenia

100% - Wystawa Grupy POPATRZ

Sobota, 10 marca 2012 r.
Autor: AKS

100% - Wystawa Grupy POPATRZGrupa POPATRZ - podhalańscy artyści i projektanci zapraszają na wystawę 100%. Wernisaż odbędzie się 10 marca o godz. 16.30 w Leszczynach (10 km od Zakopanego).


Wydarzenie to jest nadzwyczajną i jedyną w swoim rodzaju sytuacją, w której poszczególne przejawy kreatywności artystycznej łączą się w całość: krajobraz, architektura, formy użytkowe, rzeźba, malarstwo, fotografia, muzyka, performance i film. Podczas wernisażu będą miały miejsce dodatkowe działania o charakterze efemerycznym.

Będzie to wydarzenie rzadko spotykane w środowisku artystycznym, w którym łączy się sztuka z designem, architektura z krajobrazem, ludzie z przestrzenią. To sytuacja, kiedy kultura i sztuka wychodzą z ram miejskich, wkraczając w zabudowę wiejską i otwartą przestrzeń. Przestrzeń, w której pora dnia i roku, odgrywają szczególną rolę w życiu ludzi i przyrody.

Wystawa „100%” oparta jest na tożsamości regionalnej, poprzez myśl, kulturę, tradycję i krajobraz górski. To nie tylko prezentacja prac konkretnego kierunku w sztuce czy w projektowaniu, lecz stan rzeczy, w którym działania poszczególnych twórców z grupy POPATRZ składają się na pewne dzieło całościowe. Prezentowane prace są dedykowane, wpisane w konkretny kontekst. Są to działania podjęte ZARÓWNO w przestrzeni, JAK i dla przestrzeni, w ujęciu czasu, czyli konfrontacja przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Wystawa „100%” czynna do 12.04.2012
Po umówieniu telefonicznym
Tel.: 604 936 150

Miejsce wystawy 100%
Leszczyny, budynek oznaczony logo „popatrz”
GPS: N 49°22’4.08”
             E 19°58’3.14”

Na wystawie swoje dzieła prezentować będą: pomysłodawca i autor projektu Sandro Truchan, a także Aleksandra Baczyńska, Magdalena Ciszewska-Rząsa, Izabela Chamczyk, Zuzanna Dembiec, Szymon Hornowski, Jarosław Hulbój, Sławomir Kardaś, Marcin Kin, Elżbieta Krzemińska-Owczarz, Leszek Nagrabecki, Marcin Rząsa, Jerzy Sarkowicz, Anna Schumacher, Przemysław Wańczyk, Jan Wierzejski.

Kurator: Nina Sylka

Więcej informacji  www.popatrz.art.pl


Grupa POPATRZ (www.popatrz.art.pl) promuje szeroko rozumianą kulturę wizualną w kontekście miejsca oraz wskazuje na możliwości wypracowywania form efektywnej współpracy pomiędzy twórcami różnych specjalności w ramach jednego projektu. Wystawy przez nich dotychczas zrealizowane ("Materia Rzeczy", "Radio Zakopane", "Tiszert", "Pośtyry") miały pokazać wartość designu jako twórczej działalności transformującej rzeczywistość.

Zobacz w naszym sklepie:
  • „Zatraceniec”„Zatraceniec”Płyta DVD zawiera spektakl „Zatraceniec” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 54 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. Józefa Pitoraka...
    30 zł
  • Podkładki korkowe FolkPodkładki korkowe FolkPodkładki korkowe pod kubki z autorskim wzorem w stylu folk, zainspirowanym polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Czarno - biały design z pewnością...
    25 zł
  • Wisior "Kula Jadeitu"Wisior "Kula Jadeitu"Wisior z dużą /średn. 2,5 cm./ i stosunkowo ciężką, z grawerowaną we wzór, kulą jadeitu. Resztę stanowią oponki amazonitu /mniejsze, przeźroczyste/ , oponki jaspisu...
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.