PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Leszczyny

Zaproszenia

100% - Wystawa Grupy POPATRZ

Sobota, 10 marca 2012 r.
Autor: AKS

100% - Wystawa Grupy POPATRZGrupa POPATRZ - podhalańscy artyści i projektanci zapraszają na wystawę 100%. Wernisaż odbędzie się 10 marca o godz. 16.30 w Leszczynach (10 km od Zakopanego).


Wydarzenie to jest nadzwyczajną i jedyną w swoim rodzaju sytuacją, w której poszczególne przejawy kreatywności artystycznej łączą się w całość: krajobraz, architektura, formy użytkowe, rzeźba, malarstwo, fotografia, muzyka, performance i film. Podczas wernisażu będą miały miejsce dodatkowe działania o charakterze efemerycznym.

Będzie to wydarzenie rzadko spotykane w środowisku artystycznym, w którym łączy się sztuka z designem, architektura z krajobrazem, ludzie z przestrzenią. To sytuacja, kiedy kultura i sztuka wychodzą z ram miejskich, wkraczając w zabudowę wiejską i otwartą przestrzeń. Przestrzeń, w której pora dnia i roku, odgrywają szczególną rolę w życiu ludzi i przyrody.

Wystawa „100%” oparta jest na tożsamości regionalnej, poprzez myśl, kulturę, tradycję i krajobraz górski. To nie tylko prezentacja prac konkretnego kierunku w sztuce czy w projektowaniu, lecz stan rzeczy, w którym działania poszczególnych twórców z grupy POPATRZ składają się na pewne dzieło całościowe. Prezentowane prace są dedykowane, wpisane w konkretny kontekst. Są to działania podjęte ZARÓWNO w przestrzeni, JAK i dla przestrzeni, w ujęciu czasu, czyli konfrontacja przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Wystawa „100%” czynna do 12.04.2012
Po umówieniu telefonicznym
Tel.: 604 936 150

Miejsce wystawy 100%
Leszczyny, budynek oznaczony logo „popatrz”
GPS: N 49°22’4.08”
             E 19°58’3.14”

Na wystawie swoje dzieła prezentować będą: pomysłodawca i autor projektu Sandro Truchan, a także Aleksandra Baczyńska, Magdalena Ciszewska-Rząsa, Izabela Chamczyk, Zuzanna Dembiec, Szymon Hornowski, Jarosław Hulbój, Sławomir Kardaś, Marcin Kin, Elżbieta Krzemińska-Owczarz, Leszek Nagrabecki, Marcin Rząsa, Jerzy Sarkowicz, Anna Schumacher, Przemysław Wańczyk, Jan Wierzejski.

Kurator: Nina Sylka

Więcej informacji  www.popatrz.art.pl


Grupa POPATRZ (www.popatrz.art.pl) promuje szeroko rozumianą kulturę wizualną w kontekście miejsca oraz wskazuje na możliwości wypracowywania form efektywnej współpracy pomiędzy twórcami różnych specjalności w ramach jednego projektu. Wystawy przez nich dotychczas zrealizowane ("Materia Rzeczy", "Radio Zakopane", "Tiszert", "Pośtyry") miały pokazać wartość designu jako twórczej działalności transformującej rzeczywistość.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Grafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk w ramce XIIIGrafika Folk to autorska, oryginalna czarno-biała grafika w stylu ludowym. Autorski wzór zainspirowany polską sztuką ludową oraz motywami z regionu Podhala. Świetnie...
    55 zł
  • Torebka filcowa VIITorebka filcowa VIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z dopinaną na zatrzask wkładką z podszewki zamykaną na zamek błyskawiczny...
    160 zł
  • Torebka filcowa XVTorebka filcowa XVOkrągła torebka filcowa z haftowanym ludowym motywem. Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki.   Obwód ok. 57 cm Wysokość ok.20 cm Wysokość z...
    60 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.