PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA

Ludźmierz

Zaproszenia

VI Koncert Chórów Podhalańskich im. Ks. prałata Tadeusza Juchasa

Niedziela, 31 maja 2015 r.
Autor: Adam Rajski

VI Koncert Chórów Podhalańskich im. Ks. prałata Tadeusza JuchasaVI Koncert Chórów Podhalańskich - Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani im. ks. prałata Tadeusza Juchasa, który odbędzie się 31 maja 2015 o godz. 16.00.


W 2010 roku po raz pierwszy z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Tadeusza Juchasa w ostatnią niedzielę maja w Ludźmierskiej Bazylice odbył się koncert pt. Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani - Koncert Chórów Podhalańskich. Ten pierwszy koncert dał początek corocznemu świętu muzyki chóralnej u stóp Gaździny Podhala. Co roku zapraszamy chóry z innej części naszej Małej Podhalańskiej Ojczyzny. Rok temu koncert odbył się w dzień po śmierci ks. Tadeusza Juchasa. Z racji tego, że był on inicjatorem tego wydarzenia i pragnął, aby podhalańskie chóry spotykały się, jak On to mawiał: na majówce u Matki Bożej w Ludźmierzu, od ubiegłego roku koncert ten jest dedykowany właśnie ks. prałatowi Tadeuszowi Juchasowi, a od tego roku będzie nosił również Jego imię: Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani – Koncert Chórów podhalańskich im. ks. prałata Tadeusza Juchasa.

31 maja 2015 roku w naszej Bazylice wystąpią:

1. Chór z Bukowiny Tatrzańskiej z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa pod dyrekcją Jacka Hyżnego.
2. Chór Belcanto z Dobrej pod dyrekcją Urszuli Palki-Ranosz.
3. Chór z Kluszkowiec z Parafii św. Rafała Kalinowskiego pod dyrekcją Józefa Pańszczyka.
4. Chór Parafialno-Flisacki ze Sromowiec Niżnych z Parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny pod dyrekcją Eugeniusza Waradzyna.
5. Chór Ave Maria z Krakowa z Parafii Matki Bożej Dobrej Rady pod dyrekcją Rafała Zimowskiego.
6. Gospodarz spotkania Chór Magnificat z Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej Królowej Podhala pod dyrekcją Adama Rajskiego.

W imieniu organizatorów koncertu, kustosza Ludźmierskiego Sanktuarium ks. proboszcza Kazimierza Klimczaka i Prezesa Sanktuaryjnego Chóru Magnificat Pani Genowefy Czaja serdecznie zapraszamy do Ludźmierskiej Bazyliki na koncert Chórów Podhalańskich.

Śpiewajmy Ludźmierskiej Pani im. ks. prałata Tadeusza Juchasa, który odbędzie się 31 maja 2015 o godz. 16.00.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IIAniołek duży IIAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • BALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiBALLADA O ŚMIERCI JANOSIKA - Trebunie TutkiTradycyjna muzyka góralska w wykonaniu zespołu Trebunie-Tutki. Na płycie CD AUDIO występują:  Krzysztof Trebunia-Tutka, Andrzej Polak, Anna Trebunia-Tutka, Wojciech...
    30 zł
  • Torebka filcowa XIVTorebka filcowa XIVTorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zamek błyskawiczny. Środek z czerwonej podszewki, z kieszenią boczną i smyczą. Szerokość ok...
    160 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.