PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
« Grudzień 2014 12345678910111213141516171819202122232425262728293031  

Małopolska

Wiadomości

VII Ogólnopolska Zbiórka Żywności

Czwartek, 11 grudnia 2014 r.
Autor: Agnieszka Homan

VII Ogólnopolska Zbiórka ŻywnościW piątek i sobotę, 12 i 13 grudnia odbędzie się VII Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas pod hasłem „Tak, POMAGAM”. Pod patronatem Caritas Archidiecezji Krakowskiej blisko 1200 wolontariuszy przeprowadzi zbiórkę w 132 sklepach województwa małopolskiego. Zebrane artykuły spożywcze przekazane zostaną najuboższym jako przedświąteczna pomoc. Akcja zostanie przeprowadzona w piątek 12 grudnia w godz. 15.00 - 20.00 oraz w sobotę 13 grudnia w godz. 10.00 – 19.00. Wolontariusze Caritas będą rozdawać przy wejściu do sklepów ulotki informujące o zbiórce. Produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, takie jak: mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, olej, konserwy, herbata i słodycze dla ubogich rodzin można będzie wrzucać do oznakowanych koszy za kasami. Posłużą one do przygotowania paczek świątecznych dla osób najbardziej potrzebujących.


Gorąco dziękujemy wszystkim wolontariuszom z Parafialnych Zespołów Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych oraz ze Szkolnych Kół Caritas i z naszego Centrum Wolontariatu, którzy biorą udział w zbiórce i w ten sposób pomagają potrzebującym ze swojego terenu. Dziękujemy wszystkim, którzy nie przejdą obojętnie obok kosza z logo Caritas, ale przekażą potrzebującym świąteczny dar od siebie.
Podczas poprzedniej zbiórki żywności, którą Caritas zorganizowała przed Wielkanocą, 1251 wolontariuszy w 100 sklepach zebrało prawie 20,5 tony żywności. Mamy nadzieję, że i tym razem najubożsi mogą liczyć na ludzką solidarność.

Lista sklepów, w których wolontariusze Caritas przeprowadzą zbiórkę żywności, znajduje się na www.krakowcaritas.pl.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Magnes Folk na lodówkę XMagnes Folk na lodówkę XMagnes Folk łączy ze sobą motywy polskiej sztuki ludowej z motywami z regionu Podhala. Świetnie nadaje się na lodówkę. Jest doskonałą pamiątką z Zakopanego. Może też być...
    7 zł
  • Torebka filcowa VIIITorebka filcowa VIIITorebka filcowa z haftowanym ludowym motywem (haft maszynowy). Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki, z kieszenią boczną. Pasek ze sztucznego materiału...
    110 zł
  • „Lykorz mimo włosnyj wóli”„Lykorz mimo włosnyj wóli”Płyta DVD zawiera spektakl „Lykorz mimo włosnyj wóli” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 1 godz. 2 min.) Amatorski Zespół Teatralny im...
    30 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.