PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Góry

Dzień Ratownika – podziękowania od goprowców

Poniedziałek, 21 listopada 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBurmistrz Marek Fryźlewicz był honorowym gościem Dnia Ratownika w Grupie Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który obchodzony był w tym roku w Nowym Targu. Podczas części oficjalnej, po zaprzysiężeniu nowych członków rzeczywistych GOPR i wręczeniu nominacji na wyższe stopnie ratownicze czterem innym członkom organizacji Naczelnik GP GOPR Mariusz Zaród oficjalnie podziękował Burmistrzowi za dotychczasową pomoc.


- Pan Burmistrz zawsze był na nasze wezwanie. My jesteśmy na wezwanie ludzi, którzy potrzebują pomocy w górach, ale pan burmistrz zawsze nam pomagał, przy różnych okazjach – zauważył Naczelnik Zaród wymieniając pomoc nowotarskiego samorządu przy usprawnianiu stacji ratunkowej na Długiej Polanie, przy zakupie skutera i pulek do transportu zimowego, a ostatnio przy dość trudnej z administracyjnego punktu widzenia kanalizacji Stacji Ratunkowej na Długiej Polanie. - Jak wiecie Nowy Targ jest tak podzielony, że droga na Długą Polanę jest w Nowym Targu, ale nasza działka jest w Waksmundzie. Brakło nam35 metrówi gdyby nie pomoc pana burmistrza, kanalizacja nie byłaby możliwa. To są może zwykłe sprawy, ale dla nas bardzo potrzebne – dziękował Mariusz Zaród.

- Ja to traktuję nie jako pomoc, tylko jako coś co już dawno powinno być – odpowiedział Burmistrz Fryźlewicz przyjmując podziękowanie Naczelnika. - To drobny kamyczek do tego żeby was wspierać. Zawsze możecie na mnie liczyć, tak jak my możemy na was liczyć kiedy jest potrzebna pomoc – zaznaczył.

To nie pierwszy dowód wdzięczności ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR. Dwa lata temu podczas obchodów 55-lecia istnienia tej organizacji Burmistrz Marek Fryźlewicz otrzymał jedno z najwyższych odznaczeń nadawanych przez GOPR – Zasłużony dla Ratownictwa Górskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Aniołek duży IVAniołek duży IVAniołek wykonany z drewna, ręcznie malowany. Zapakowany w celofan z ozdobnym sznureczkiem. Wymiary: Szerokość 7 cm. Wysokość 13,5 cm. Ozdoba np. choinkowa.
    13 zł
  • „Gwołtu, co sie nie robi”„Gwołtu, co sie nie robi”Płyta DVD zawiera spektakl „Gwołtu, co sie nie robi” zarejestrowany w Domu Ludowym w Bukowinie Tatrzańskiej. (czas: 2 godz. 3 min.) Amatorski Zespół Teatralny im. J...
    30 zł
  • Poduszka brązowaPoduszka brązowaPoduszka z sukna filcowego w kolorze ciemno-brązowym z motywem ludowym haftowanym ręcznie, wypełniona materiałem syntetycznym. Wymiary ok. 38 na 38 cm.
    100 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.