PODHALAŃSKI SERWIS INFORMACYJNY Podhalański Serwis Informacyjny WATRA
  Listopad 2011 123456789101112131415161718192021222324252627282930 »

Nowy Targ

Góry

Dzień Ratownika – podziękowania od goprowców

Poniedziałek, 21 listopada 2011 r.
Autor: Piotr Rayski-Pawlik

fot. Piotr Rayski-PawlikBurmistrz Marek Fryźlewicz był honorowym gościem Dnia Ratownika w Grupie Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, który obchodzony był w tym roku w Nowym Targu. Podczas części oficjalnej, po zaprzysiężeniu nowych członków rzeczywistych GOPR i wręczeniu nominacji na wyższe stopnie ratownicze czterem innym członkom organizacji Naczelnik GP GOPR Mariusz Zaród oficjalnie podziękował Burmistrzowi za dotychczasową pomoc.


- Pan Burmistrz zawsze był na nasze wezwanie. My jesteśmy na wezwanie ludzi, którzy potrzebują pomocy w górach, ale pan burmistrz zawsze nam pomagał, przy różnych okazjach – zauważył Naczelnik Zaród wymieniając pomoc nowotarskiego samorządu przy usprawnianiu stacji ratunkowej na Długiej Polanie, przy zakupie skutera i pulek do transportu zimowego, a ostatnio przy dość trudnej z administracyjnego punktu widzenia kanalizacji Stacji Ratunkowej na Długiej Polanie. - Jak wiecie Nowy Targ jest tak podzielony, że droga na Długą Polanę jest w Nowym Targu, ale nasza działka jest w Waksmundzie. Brakło nam35 metrówi gdyby nie pomoc pana burmistrza, kanalizacja nie byłaby możliwa. To są może zwykłe sprawy, ale dla nas bardzo potrzebne – dziękował Mariusz Zaród.

- Ja to traktuję nie jako pomoc, tylko jako coś co już dawno powinno być – odpowiedział Burmistrz Fryźlewicz przyjmując podziękowanie Naczelnika. - To drobny kamyczek do tego żeby was wspierać. Zawsze możecie na mnie liczyć, tak jak my możemy na was liczyć kiedy jest potrzebna pomoc – zaznaczył.

To nie pierwszy dowód wdzięczności ratowników Grupy Podhalańskiej GOPR. Dwa lata temu podczas obchodów 55-lecia istnienia tej organizacji Burmistrz Marek Fryźlewicz otrzymał jedno z najwyższych odznaczeń nadawanych przez GOPR – Zasłużony dla Ratownictwa Górskiego.

Zobacz w naszym sklepie:
  • Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik "Kropla miodu"Naszyjnik z nieregularnych koralików  - Koral, oraz kilku koralików z bursztynu. Jako przekładki małe rureczki - Koral. Obwód 50 cm. 
    85 zł
  • Bańka choinkowa IIIBańka choinkowa IIIBańka choinkowa (plastik) obleczona ręcznie wykonanym materiałem, ze wstążeczką i sznureczkiem. Obwód ok. 26 cm.
    10 zł
  • Torebka filcowa XVITorebka filcowa XVITorebka filcowa z ludowym motywem. Zamykana na zatrzask. Środek z czarnej podszewki. Szerokość ok. 25 cm Wysokość ok. 30 cm Wysokość z rączkami ok. 94 cm Materiał: Filc...
    70 zł

Powered by WEBIMPRESS
Podhalański Serwis Informacyjny "Watra" czeka na informacje od Internautów. Mogą to być teksty, reportaże, czy foto-relacje.
Czekamy również na zaproszenia dotyczące zbliżających się wydarzeń społecznych, kulturalnych, politycznych.
Jeżeli tylko dysponować będziemy czasem wyślemy tam naszego reportera.

Kontakt: kontakt@watra.pl, tel. (+48) 606 151 137

Powielanie, kopiowanie oraz rozpowszechnianie w jakikolwiek sposób materiałów zawartych w Podhalańskim Serwisie Informacyjnym WATRA bez zgody właściciela jest zabronione.